Google Stadia Nedir ? Google Stadia Özellikleri ve Detayları
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Stadia Nedir ? Google Stadia Özellikleri ve Detayları

0

Google , herkesin bildiği üzere dünyaca ünlü olan arama motorlarından birisidir ve uzun zamandan beri üzerinde çalışmış oldukları bulut tabanlı olan oyun servisini en sonunda çıkardılar. Geçtiğimiz zaman da bir etkinlik olmuştu hatırlayanlar bilir ve orada oyun severlerin en çok beklemiş olduğu ” Google Stadia ” tanıtıldı. Çıkarılan bu Stadia sayesinde oyun oynayacağınız zaman hiçbir şekilde yüksek özellikli olan ne ekran kartına ne de işlemci gibi donanımlara ihtiyacınız olmayacak ve sizler hem bilgisayar hem de akıllı telefonlarınız da oyunlar oynayabileceksiniz.

Google Stadia Nedir

Google Stadia Nedir ?

Şimdi tüm oyun severlerin merakla beklemiş olduğu Google Stadia nedir ? bunu açıklayalım. Stadia arkadaşlar Google tarafından uzun süredir geliştirilmekte ve daha sonra piyasaya sürülen bir oyun servisi olmaktadır. Stadia özellikle Game Developer Conference etkinliği yapıldığı zaman da tanıtılmıştır.

Bu hizmetten yararlanmak için ise sadece bir abonelik bedeli ödeyeceksiniz ve daha sonra Google Chrome üzerinden Stadia servisine bağlanacaksınız ve oyun oynamaya başlayacaksınız.

Google Stadia Özellikleri ve Detayları

Google Stadia’nın Özellikleri Nedir ?

  • Kim hangi oyunu istiyorsa o oyunu oynayabilecek. Eğer oyuncu sayısı istenilen limite gelirse o zaman multiplayer oyunlar daha çok tercihler arasında olacak.
  • Google Stadia sayesinde hiçbir şekilde ekran kartına veya işlemci gibi donanımlara gerek kalmadan bilgisayardan veya akıllı telefonlardan oyun oynanabilecek.
  • Cihazlara artık oyun yüklemek resmen tarih haline gelecek.
  • Oyun oynamak için yüksek fiyatlı bilgisayarlar veya oyun konsollarını almaya gerek kalmayacak.

100’ü Aşkın Firma Google Stadia İçin Oyun Geliştiriyor

Google Stadia çıktığından bu yana 100’ü aşkın firma hızlı bir şekilde oyun geliştirmeye başladı. Stadia 2019 yılında Hem Amerika hem İngiltere hem Kana da hem de Bazı Avrupa ülkelerin de kullanıcılara sunuldu. Fakat Stadia Türkiye’de ne zaman aktif olarak kullanılacak henüz bu konu hakkında bilgi yok.

https://youtube.com/watch?v=hl-Y1QVhmcM

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir