Kadınların Yeri

Gömlekten Rimel Lekesi Nasıl Çıkar ?

Gömlekten Rimel Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kozmetik ürünlere baktığımız zaman kullanılan malzemelerin genel olarak kıyafete bulaşma sıklığı çok olmaktadır. Özellikle her bayan bence bu tarz sorunlarla karşılaşmıştır. Özellikle sık sık karşılaşılan sorunlardan birisi de rimel lekesi oluyor. Rimel de akışkan ve aynı zaman da siyah olduğundan dolayı eğer yanlış bir hareket edilirse hemen kıyafete bulaşmaktadır.

Gömlekten Rimel Lekesi Nasıl Çıkar

Eğer beyaz bir gömlek giydiniz ve yanlış bir hareketten dolayı gömleğinize rimel bulaştı ise merak etmeyin uygulayacağınız yöntemler sayesinde bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Gömlekten Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Rimeller 2 çeşitlidir birincisi normal olarak günlük kullandıklarımız , diğeri ise suya dayanıklı olan yağ bazlı rimellerdir. Şimdi yağ bazlı olmayan rimeller konusunda yapabileceğiniz yöntemleri aşağıda paylaşacağız. Yağ bazlı olan rimelleri çıkarmak gerçekten çok zordur. Yağlı rimel lekesinde hemen müdahale etmeniz gerekmektedir.

1-)Vazelin Uygulaması

Rimel lekesinden kurtulmanın ilk yöntemi vazelin yöntemi oluyor. Aslında bu yöntem eski yöntemlerden ve herkes tarafından bilinen bir yöntem olmaktadır. Ama lekeye geç kalınmışsa vazelin etkili olmaz onu söyleyelim. Burada tek yapmanız gereken lekeye hemen vazelin ile müdahale etmektir. Birkaç dakika bekleyip sonra gömleği yıkayın.

2-)Gliserin Uygulaması

İkinci yöntemimiz de gliserin uygulaması olmaktadır. Bu yöntem de rimel lekesi üzerinde etkisi büyüktür. Aynı vazelin de olduğu gibi gömleğe gliserin sürüp birkaç dakika bekleyin ve sonra gömleği yıkayın.

3-)Makyaj Temizleyici Krem İle Uygulama

Rimel lekesini çıkarmak için yapabileceğiniz diğer yöntemlerden birisi de makyaj temizleme kremi oluyor. Bu krem kumaşa çabuk yayıldığından dolayı leke çıkarma sizin çok kolay olacaktır. Pamuk yardımı ile makyaj temizleme kremini gömleğinizin lekeli olan kısmına sürün ve sonra yıkadığınız zaman göreceksiniz ki leke çıkmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ