Kadınların Yeri

Giysilerde Oluşan Ütü Yanığı Lekesi Nasıl Çıkartılır ?

Giysilerde Oluşan Ütü Yanığı Lekesi Nasıl Çıkartılır ?

Bazı durumlar da hanımlar ütü yaptıkları zaman ütüyü giysilerin üzerinde unutuyor ve bu şekilde olduğu zaman da giysiler de yanık ortaya çıkıyor. Bu yanıkta ister istemez insanın canını çok sıkıyor. Çok sevmiş olduğumuz bir kıyafetimiz böyle olduğunda hiç kullanılamaz hale gelebiliyor fakat yanık eğer çok fazla derine kadar işlememişse o zaman sizlere vereceğimiz bazı pratik yöntemler sayesinde bunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Giysilerde Oluşan Ütü Yanığı Lekesi Nasıl Çıkartılır

Bazı zamanlar dalgınlığımıza geliyor ve çok sevmiş olduğumuz kıyafeti ütülerken bir anda ütüyü üzerinde unutuyoruz ve buda yanmasına sebep oluyor. Eğer sizler de böyle bir sorun ile karşılaşırsanız hiç merak etmeyin sizlere vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde çok sevmiş olduğunuz kıyafeti tekrardan giyilebilir hale getirebileceksiniz.

Oksijenli Su Kullanarak Ütü Yanığı İzinden Kurtulmak

Kıyafetiniz de bulunan ütü yanığını kurtarmak için etkili yöntemlerden birisi oksijenli su oluyor. 1 bardağın yarısına kadar su doldurup , diğer yarısına da oksijenli su eklemesi yapalım. Sonra temiz olan bir bezi bu karışımımızın içerisine batıralım ve yanık izi hangi bölgede ise o bölgeye uygulayalım. Bu uygulama sayesinde yanık izinin çıktığını kendiniz de göreceksiniz.

Beyaz Sirke İle Ütü Yanığı Lekelerini Çıkartmak

Beyaz sirke yöntemini kullanarak ütü yanığını çok kolay bir şekilde çıkartabileceğiz. Bunu yapmak için ise arkadaşlar 1 bardağın yarısına beyaz sirke , diğer yarısına da su koyalım. Temiz bir bezi yapmış olduğumuz karışıma batıralım ve hangi bölgede yanık varsa o yere uygulayalım. Bu şekilde yaparak ütü yanığını geçirebilirsiniz.

Kolonya İle Ütü Yanığı İzi Nasıl Geçer?

En etkili yöntemlerden birisi de kolonya yöntemi oluyor. Fakat bunu yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir ve yanınızda kimse olmasın. İlk olarak ütün yanığının oraya kolonya dökelim ve daha sonra bir çakmakla o bölgeyi yakın. Yanık izi geçtiği zaman hemen ıslak bir bezle üzerini örtün ve ateşin sönmesini bekleyin. Bu yöntem biraz tehlikelidir bu yüzden diğer yöntemleri deneyin hiç olmazsa bunu deneyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ