Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır ?

0

Evde Gazete Baskılı Oje Yapımı

Tırnaklarını boyamaktan hoşlanan herkes, arada sırada yeni bir şeyler denemekten kesinlikle hoşlanacaktır. Tek renge boyanmış tırnaklar da moda, ancak biraz daha sıradışı ve özel bir şey seviyorsanız, tasarımları denemelisiniz. Tırnaklarınızda havalı gazete görünümünü tasarlamak için harika bir sanatçı olmanıza gerek yok.

Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır

Gazete baskılı oje yapımı için gerekli malzemeler ;

  • Bir gazete (tercihen matbaa mürekkebi nedeniyle nispeten yeni)
  • Bir makas
  • Tırnakları renk bozulmasından korumak için bir taban kat
  • Parlak renkli bir vernik
  • Bir cımbız
  • Küçük bir kase
  • Yazıyı çıkarmak için bir sıvı

Tırnaklara Gazete Baskılı Oje Nasıl Yapılır ?

İlk önce bir gazete veya dergi almalı ve küçük dikdörtgenler kesmelisiniz. Burada yaklaşık 3 x 2 santimetrelik bir boyut idealdir. Tırnağınızın tamamının kaplanması gerektiğini unutmamalısınız.

Yeni bir gazeteye sahip olmak en iyisidir. Bunun avantajı, yazı tipinde hala çok fazla baskı mürekkebi bulunmasıdır. 

Herhangi bir tırnak tasarımında, bir taban kat uygulamanız önemlidir. Bu yüzden baz kat koyun ve iyice kurumasını bekleyin. Şimdi renk devreye giriyor. Seçtiğiniz bir vernik bulun ve tırnaklarınıza uygulayın. Sonuç daha opak olduğu için iki kat en iyisidir. Nispeten hafif bir boya seçin. 

Evde Gazete Baskılı Oje Yapımı

Bu şekilde daha sonra etkisini daha iyi görebilirsiniz.  Ojeyi kurumaya bırakın. Ayrıca tırnaklarınızı bir gün önceden boyayabilirsiniz. İstenen sıvıyı küçük bir kaseye veya biraz daha büyük bir bardağa doldurmak en iyisidir. Sıvı çok önemlidir. Metnin tırnağınıza gelip gelmemesinden o sorumludur. Bir cımbız alın ve parçacıklarınızdan birini sıvıya batırın. Ardından, damlamaması için kenarı bir kez silin.

Şimdi nemlendirilmiş parçayı tırnağınıza yerleştirin ve hafifçe bastırın. Derginin biraz kaymamasına dikkat edin. 10 saniye kaldıktan sonra gazeteyi cımbızla dikkatlice çıkarabilirsiniz. Şimdi tekrar yeterince kurumasını bekleyin. Son kat, taban kat kadar önemlidir. Parlatıcı oje uyulayabilirsiniz. Hiçbir koşulda unutmamalısınız. Tırnaklarınızın güzel bir şekilde parlamasını ve tasarımda küçük bir hasar oluşmamasını sağlar.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir