Gaviscon Ne Zaman İçilir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Gaviscon Ne Zaman İçilir ?

0

Gaviscon ilacı biliyorsunuz ki eğer mide bulantısı gibi rahatsızlıklarınız varsa veya midenizde reflü , yemek borusu iltihabı gibi rahatsızlıklarla karşılaşıyorsanız Gaviscon ilacı kullanabilirsiniz. Bu ilaç özellikle reçetelidir ve kendi kafamıza göre alıp içmek yerine eczaneden teknik bilgiler alıp o şekilde içmemiz sağlığımız açısından da son derece önemlidir.

Gaviscon Ne Zaman İçilir

Birçok kişi ilk defa tüketeceğinden tadını bilmiyor ve bizde denediğimiz için tadı hakkında bilgi verebiliriz. Gaviscon ilacının tadı arkadaşlar nane tadındadır ve direkt yutarak değil çiğneyerek alınır. Aynı zaman da yetişkinler için üretildiği gibi çocuklar için de şurup olarak üretilmiştir.

Gaviscon ilacı ne zaman içilir ? diye soracak olursanız hemen yanıtlayalım. Bu ilacı kesinlikle yemekten sonra alınması gerekmektedir. Eğer tok karnına değil de aç karnına alırsanız o zaman ciddi mide ağrıları ve bununla beraber kısa süren baş ağrıları ile karşılaşabilirsiniz.

Gaviscon ilacını aldığınız zaman ise hemen mideniz etki gösterir ve 4 saat içerisin de bu etkiyi yaşarsınız. Bu ilaç gerçekten mide için de çok iyidir ve özellikle mide rahatsızlığı çekenlerin ilk tercih ettiği ilaçlardan birisidir. Gaviscon ilacını aynı zaman da düzenli aralıklarla tüketmeniz son derece önemlidir.

Arka arkaya ya da 2 adet şeklinde alırsanız vücudunuza zarar verirsiniz. Yan etkisi olarak da hem kas hem de iskelet üzerinde bazı sorunlara yol açtığını da belirtmek isteriz.

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir