Gardırop Nasıl Düzenlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Gardırop Nasıl Düzenlenir ?

0

Gardırop Nasıl Düzenlenir ?

Genç kızlar her gün ne giyeceğini bilmezler ve hazırlanacakları zaman telaşa kapılır , böyle olunca da dolabını darmadağın ederler. Şimdi artık dolaplarınızı darmadağın etmenize gerek kalmadan vereceğimiz bilgiler sayesinde gardırobunuz düzenli ve çok güzel olacaktır.

Gardırop Nasıl Düzenlenir
  • Dolabınızı düzenleme yapacağınız zaman boş bir gününüzü ayarlamanız gerekiyor. Çünkü dolabınız çok dağınık olduğundan dolayı bunu yaparken de zamanımız gideceğinden boş gününüzün olması daha iyidir. Aynı zaman da hiçbir şekilde yorulmaz ve rahat bir şekilde yaparsınız.
  • İlk olarak temizlikle başlayalım. Bunu yapmak için ise dolabınızda ne var ne yoksa hepsini çıkartalım ve kullanmış olduğumuz ayakkabıları , kıyafetlerimizi bir kenara güzelce koyalım. Daha sonra 1 yıldır hiçbir şekilde kullanmadığımız kıyafetlerimiz varsa onlardan kurtulalım.
  • Emin olmadığınız kıyafetlerinizi ve giymek istediklerinizi atmayın. Üzerinize olmayan , dar gelen kıyafetler varsa bunları bir kenara ayırabilirsiniz. Ayırmış olduğunuz kıyafetlerinizi ise atmak yerine ihtiyaç sahibi olan birisine verebilirsiniz.
  • Ayakkabılarınızı ise direkt olarak koymak yerine kutularına koyarak dolabınıza yerleştirmeniz daha doğrudur. Hatta ayakkabı kutularına etiket yazarsanız hangi ayakkabı hangisinde bulmanız daha kolay olur.
  • Kıyafetler için askılar son derece önemlidir. Her zaman kıyafetleriniz için askılar kullanmaya özen gösterin. Ceketleriniz , gömleklerinizi ve pantolonlarınızı askıya asmanız gerekiyor.
  • Eğer askı kullanmak istemiyorsanız o zaman kazak , tişört gibi kıyafetlerinizi mutlaka düzgün bir şekilde katlayarak sıralamalısınız. Kazaklarınızı askıya asmasanız da olur.
  • Sık bir şekilde kullanmış olduğunuz kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı her zaman kolay ulaşabileceğiniz yerlere koyun. Nadir olarak kullandığınız eşyaları da üst raflara koyabilirsiniz.
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir