Futbolda Mevkiler Nedir ? Futbolda Oyuncu Yerleri Ve Adları
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Futbolda Mevkiler Nedir ? Futbolda Oyuncu Yerleri Ve Adları

0

Futbolda Mevkiler Nedir ?

Günümüzde en çok rağbet gören spor futboldur. Dünyada milyonlarca kişi bu sporla ilgilenmektedir. Futbolla ilgili pek çok terim vardır. Bu terimler genel olarak üç tanedir ve futbolda mevkiler nedir sorusunun cevabidir.

Defans, Orta saha, forvet futbolu özetler. Defans futbolda diğer mevkilere göre daha geride duran ve rakibin kaleye gol atmasını engelleyen 1 setten oluşan ve blok şeklinde sahaya dizilmeleridir.

Futbolda Mevkiler Nedir

Orta saha ise futbolda mevkiler nedir ise sahanın tam ortasında; duran ve topu defans bölgesinden alıp atak yönüne göre ilerleyen üçüncü bölgeye taşımakla görevlendirilen futbolcuların yer aldığı bölgedir. Son olarak forvetten bahsedecek olursak atak yapan takım için atılması gereken kalenin bulunduğu mevkie denir.

Futbolda oyuncu yerleri ve adları

Eğer futbola biraz ilginiz var ve futbol oynamak istiyorsanız Futbolda oyuncu yerleri ve adları konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sadece oynamanız şart değil herkesi futbola ilginiz var ve maçları izlemeyi seviyorsanız futbolda oyuncu yerleri ve adlarını bilmeniz maçı daha keyifli hale getirecektir. 11 kişilik bir futbol takımı kaleci, defans, orta saha, forvet mevkilerinden oluşmaktadır.

Eğer ki bizler 11 kişilik futbol oyuncularının sahada hangi bölgede durduğunu bilirsek maçı sıkılmadan izleriz. Günümüzde genellikle sadece erkeklerin futbolla İlgilendiği düşünülmektedir. Bunun aksine futbol fanatiği birçok kadın vardır. Bu kadın fanatikler maçların hemen hemen hiç birini kaçırmazlar Erkek kız fark etmeksizin futbol zevkle takip edilmektedir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir