Filtre Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu ? Kahve Kilo Verdirir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Filtre Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu ? Kahve Kilo Verdirir Mi ?

0

İnsanlara sabah uyandıkları zaman güne zinde başlamak için günün ilk saatlerin de ilk içtikleri içecek kahve oluyor ve dünya üzerindeki tüketim oranı da çok yüksek olmaktadır. Özellikle en çok tüketilen kahve çeşitlerinden birisi de filtre kahveler oluyor. Eğer filtre kahveyi sizler uygun miktarlarda tüketirseniz o zaman kilo vermeye de yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Filtre Kahve Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu

Aynı zaman da kahvenin içerisin de kafein maddesi bulunmaktadır ve bu da baş ağrısı gibi hafif görünen depresyon gibi sorunlara da çok iyi geldiği görülmektedir. Ama filtre kahvenin kilo verdiğini birçok kişi bilmez.

Filtre Kahvenin İçindeki Bileşenler Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Siyah kahvenin içerisin de klorojenik asit bileşeni bulunmaktadır ve bu şekilde kilo kaybında önemli rol oynamaktadır. Eğer yemeklerden hemen sonra filtre kahveyi tüketirseniz o zaman kahvenin içerisin de yer alan kolorojenik asit vücut içerisin de bulunan glikoz üretimini azaltır ve yeni bir yağ hücrelerinin üretilmesini yavaşlatır. Fakat filtre kahvenin içerisine eğer krema ya da süt gibi maddeler eklerseniz o zaman kilo vermeyi sağlayan özellikleri de kaybedebilirsiniz.

Kahvenin Açlığı Bastırma Özelliği Bulunur

Filtre kahvenin içerisin de kafein bulunduğundan dolayı açlığı da bastırmaktadır. Kafein hem metabolizmayı uyarır hem enerji verir hem de açlık hissini bastırır. Özellikle filtre kahvenin içerisin de çok düşük miktarda kalori bulunmaktadır. Ama sizler kahvenin içerisine eğer krema ya da şeker eklerseniz kalori miktarını bu şekilde yükseltmiş olursunuz.

Vücutta Atık Sıvı Birikmesine Engeller

Yukarıda da dediğimiz gibi filtre kahve kilo kaybı yapar. Aynı zaman da filtre kahve içenler daha sık idrara çıkar ve bu şekilde vücutta bulunan atık suyu da bu şekilde kolay yoldan atarlar ve vücutlarında hiçbir şekilde su birikmesi olmaz. Kilo vermek istiyorsanız biliyorsunuz ki vücudunuzda bulunan yağın da az olması gerekiyor. İşte filtre kahve fazla kalori yakmanızı sağlar ve bu şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Not : Hiçbir besini ne olursa olsun fazla tüketmemeye özen gösterin. Çok fazla kahve tüketimi de hipertansiyon gibi hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden günde 2 bardaktan fazla tüketmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir