Ferec Duası Nedir, Faziletleri Nelerdir Ferec Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu
  1. Ana Sayfa
  2. Dini Konular

Ferec Duası Nedir, Faziletleri Nelerdir Ferec Duası Türkçe ve Arapça Okunuşu

0

Ferec duası, İslam dininde sıkça okunan ve kabul gören bir dua çeşididir. Bu dua, kişinin sıkıntılarının giderilmesi, ferahlık ve huzur bulması için yapılan bir ibadettir. Ferec duasının faziletleri ve etkisi, peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) tarafından da sık sık dile getirilmiştir.

Ferec Duası Nedir

Ferec duası, Arapça olarak okunur ve şu şekildedir:

“Allahümme ahrisni bi aynikelleti lâ tenâmü ve eknifni bi kenfikellezi la yürâmü, vağfir li ver-hamni bi kudratike alâ ente sikati ve racâi fe küm min nı’metin en’amte bihâ kalle leke bihâ şükri ve kem min beliyyetin ebleyteni bihâ kalle leke bihâ sabri fe yâ men kalle ınde nı’metihi şükri ve la yahrimüni ve yâ men kalle ınde sabri felem yahzülni ve yâ men raani alel hatâyâ ve lem yefdahni es’elüke en tüsalliye alâ muhammedin ve alâ âli muhammedin ke ma salleyte ve bârekte ve terahhamte alâ ibrâhiyme inneke hamiydün meciyd. Allâhümme eınni alâ diyni ve dünyâye ve ahırati bit takva vahfızni fiymâ ğıbet anhü ve la tekilni ila nefsi fiymâ hadarteheı yâ men la tedurruhüz zünûbü ve la tenkusu hül mağfiratü heb li fiymâ la yenkusuke vağfir İi mâ la yedurruk. İlahi es’elüke feracen kariyben ve sabran cemiylen ve es’elükel âfiyete min külli beliyyetin ve es’elüke devâmel afiyeti ve es’elükeş şükra alel âfiyeti ve es’elükel ğına anin nâsi ve la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyil azıym.”

Ferec duasının faziletleri arasında, kişinin sıkıntılarının giderilmesi, huzur ve ferahlık bulması, günahların affedilmesi ve duasının kabul olması yer almaktadır. Bu nedenle, dua sıkça okunmakta ve Müslümanlar arasında yaygın bir uygulama haline gelmiştir.

Ferec duası, özellikle zor zamanlarda yapılan bir ibadet olduğu için, kalpten gelerek yapıldığında daha etkili olacaktır. Bu dua, kişinin ruhsal sağlığına da olumlu etkiler sağlayarak, daha huzurlu bir hayat yaşamasına yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap