Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Ezo gelin çorbasının yanında ne gider , Günümüzde çorba olarak en çok yapılan ve çocuklar tarafından da sevilen çorbası ezo gelindir. Ezo gelin çorbası biraz mercimek çorbasını anımsatır. İçerisine pirinç , bulgur , mercimek , soğan ve tavuk suyu gibi malzemeler girerek ortaya harika çorba çeşidi çıkmış oluyor. Aynı zaman da evde eğer kendiniz yapamıyorsanız ya da aceleniz varsa marketlerden de hazır olarak ezo gelin çorbasını temin ederek evinizde yapabilirsiniz. Hazır olarak alsanız bile küçük dokunuşlar yaparak çorbanızı daha da lezzetli hale getirebilirsiniz. O zaman isterseniz ezo gelin çorbasının yanına neler yapabiliriz onlara bakalım.

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

PİLAV

Her yemeğin yanına giden yemek çeşitlerinden birisi de pilavdır. Sizler başlangıç olarak ezo gelin çorbasını tercih ederek bir de ana yemek olarak pilavı yapabilirsiniz. Bu ister pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavı olarak tercih edebilirsiniz.

PİLAV

MAKARNA

İtalyan mutfağına ait olan ve günümüzde ise pratik olduğundan dolayı sıkça yapılan yemek çeşitlerinden biriside makarnadır. Sizler ezogelin çorbanızın yanına spagetti , kıymalı veya soslu gibi değişik tarzlarda makarna yapıp çorbanızın yanına servis edebilirsiniz.

MAKARNA

PATLICAN KEBABI VE TEPSİ KEBABI

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve bizlerinde çok beğendiği patlıcan kebabı ile tepsi kebabını çorbanızın yanına tercih ederek menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz.

PATLICAN KEBABI VE TEPSİ KEBABI

SEBZE YEMEKLERİ

Hem sağlık açısından hem de lezzet için ezo gelin çorbasının yanına ana yemek olarak sebze yemeklerinden birisini seçebilirsiniz. Bu sebze yemekleri çok geniş olduğundan dolayı istediğiniz yemeği seçip yapabilirsiniz.

SEBZE YEMEKLERİ

SALATA

İster çoban salatası isterseniz de mevsim salatası yaparak ezo gelin çorbanızı daha renkli hale getirebilirsiniz. Biliyorsunuz ki her yemeğin yanına mutlaka güzel bir salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorbanızın yanına da salata yapmayı ihmal etmeyin.

SALATA

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir