Evlerin Tavan ve Duvar Bölgelerinde Oluşan Küfleri Temizleme Yöntemleri
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Evlerin Tavan ve Duvar Bölgelerinde Oluşan Küfleri Temizleme Yöntemleri

0

Evler de eğer nem oranı yüksek ve aynı zaman da yetersiz derece de havalandırma olursa o bölgeler de ister istemez küflenme problemi olur. Küflenme genel olarak en çok banyoların duvar ve tavan kısımların da görülmektedir. Sizler yeterli şekil de havalandırma yapmazsanız maalesef küflenme ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki , küfleri temizlemenin en kolay ve pratik yolları nelerdir ?

Evlerin Tavan ve Duvar Bölgelerinde Oluşan Küfleri Temizleme Yöntemleri

Hem rutubet hem de nem tutan bu yerleri düzenli olacak şekilde temizleseniz bile küf oluşma olasılığı yine vardır. Küfler biliyorsunuz ki sağlık açısından da zararlıdır ve bu yüzden küflerin temizlenmesi çok önemli konudur.

Sirke ve Boraks Karışımı İle Küflerden Kurtulmak

Bu karışımı hazırlamak için gerekli malzemeler:

  • Çeyrek su bardağı sirke
  • 2 yemek kaşığı boraks
  • Sıcak su
  • Sprey Şişesi

İlk olarak hazırlamış olduğumuz malzemelerin hepsini sprey olan şişenin içerisine ekleyelim. Hazırladığımız bu karışımı ise küflerin bulunmuş olduğu yerlere sıkalım. Sonra elimize eldiven giyip kalın olan bir sünger ile küflerin yüzeylerini güzelce temizleyelim ve durulayalım. En son olarak aynı bölgeye tekrardan karışımımızı püskürtelim ve alanı yeterli şekilde havalandırıp kurumasını sağlayalım.

Çay Ağacı Yağı İle Küfleri Temizleme Yöntemi

Gerekli olan malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı çay ağacı yağı
  • 2 bardak su
  • Sprey şişesi

Tüm bu malzemelerin hepsinin sprey şişemizin içerisine ekleyelim ve küflü olan yere sıkıp elimize sünger alıp küflü olan yerleri güzelce temizleyelim. Temizlediğimiz bölgeye tekrardan sprey ile püskürtme yapıp yaklaşık 3 dakika kadar bekleyelim. Bu şekilde göreceksiniz ki küflerin yavaş yavaş kaybolacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir