Evlerde Oluşan Kötü Kokular Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Evlerde Oluşan Kötü Kokular Nasıl Giderilir ?

0

Günlük yaşantımız da özellikle mutfak gibi yerler de sürekli olarak karşılaşmış olduğumuz sorunlardan birisi de kötü kokular oluyor. Özellikle çok yerleşimli olan apartman dairelerinde oluşan kokular birbirleri ile karışıyor ve ortaya gerçekten kötü kokular çıkmaya başlıyor. Bu kötü kokuların başlıcaları balık kokusu oluyor. Şimdi evlerinizin ferah bir hale gelmesini istiyorsanız hanımlar o zaman sizlerle paylaşacağımız pratik yöntemleri mutlaka deneyin.

Evlerde Oluşan Kötü Kokular Nasıl Giderilir

Evde Oluşan Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık pişirmesi yaptığımız zaman sık sık karşılaşmış olduğunuz sorunlar içerisin de kötü balık kokusu yer alıyor. Balık kokusu da ev içerisin de kolay gitmiyor. Bunu önlemek için ise ocağın üzerinde bir miktar olacak şekilde çay yakarak balık kokusunu önlemiş olabilirsiniz. Diğer yöntem ise küçük bir kabın içine sirkeli su katıp ocakta kaynatın. Bu şekilde de balık kokusundan kurtulmuş olursunuz.

Kızartma ve Sebze Kokularını Gidermek

Kızarta ya da sebze haşlaması yaptığımız zaman ne kadar pencereleri açsak veya havalandırma yapsak bile maalesef kötü kokuların önüne geçemiyoruz. Kızartma türleri , lahana ve kereviz gibi yemekler ev içerisin de oluşan önlenmesi çok zor yemek kokularından birisidir. Sebze haşladığınız zaman eğer suyun içerisin de bir mantar tıpası yerleştirirseniz kokuların yayılmasını engellemiş olursunuz. Kızartma yaparken de kızgın yağın içine bir sap maydanoz koyarsanız bu şekilde yağ kokusunu önlemiş olursunuz.

Soğan Kokusunu Önlemek

Soğan kokusunu önlemek için soğanı ocakta soteleme yaptığınız zaman içerisine 1 veya 2 karanfil tanesi eklerseniz o zaman kokuyu önlemiş olursunuz.

Sarımsak Kokusunu Gidermek

Sarımsaklı bir yemek yediğimiz zaman ağızda oluşan kötü kokuyu önlemek istiyorsanız o zaman arkadaşlar 1 bardak süt içerseniz ağzınızdaki kötü kokuyu önlemiş olursunuz. Eğer sarımsak elinize geldiyse o zaman avucunuzun içerisine tuz alın ve biraz nemlendirip ovun. Bu şekilde elinizdeki sarımsak kokusunu gidermiş olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir