Evdeki Yemek Kokusu Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Evdeki Yemek Kokusu Nasıl Giderilir ?

0

Genel olarak kış mevsimi olduğu zaman mutfakta yemek yaptığımız da yemeklerin kokusu hem evin içerisine siner hem de apartmana kadar yayılır. Aslında yaz mevsimin de bu gibi durumlarla karşılaşmayız. Çünkü pencere ve kapılar genellikle açık olduğundan yemek kokusu eve sinmez. Ama kış mevsimi olduğu zaman kokuya bir şekilde müdahale etmemiz gerekmektedir.

Evdeki Yemek Kokusu Nasıl Giderilir

Özellikle soğanlı bir yemek yaptığımız zaman tüm eve kolayca yayılabilmektedir. Bu kokuyu en hafife indirmek için mutlaka yemek pişirmeden hemen önce müdahale etmemiz gerekmektedir. Peki bunun için neler yapabiliriz ?

Evdeki Yemek Kokusu Nasıl Giderilir?

1-)Aspiratörü Çalıştırın

Yemek yapmaya başlayacağınız zaman eğer eviniz de aspiratör varsa kesinlikle onu çalıştırın. Aspiratör yemek kokusunun yayılmasını engeller ve bu şekilde kötü koku direkt olarak dışarı atılır.

2-)Türk Kahvesi Koyun

Mutfakta ki yemek kokusunun önüne geçmek için yapabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi de Türk Kahvesi oluyor. Türk kahvesi biliyorsunuz ki koku emici özelliği vardır ve bu yüzden mutfağa Türk Kahvesi koyarak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

3-)Karbonat Koyun

Aynı karbonatta Türk Kahvesi gibi koku emme özelliği vardır. Yemek pişirdiğiniz tencerenin yakınlarına karbonat koyun ve göreceksiniz ki kötü koku diye bir şey kalmayacak.

4-)Mum Yakın

En son yöntemlerimizden birisi de mum yakmak olacaktır. İlk önce mumu yakalım ve yemek yapmanız bitesiye kadar mum yanmaya devam etsin. Bu şekilde kötü kokunun yayılmasını engellemiş olacaksınız.

Yemek Kokusunu Engellemek İçin Yapılabilecekler

1-)Evi Havalandırın

Kış mevsimin de yemek yapanlar genel olarak mutfakta çok zorlanırlar. Fakat yemek yaparken en azından mutfakta ki pencerenizi açıp bir süre havalandırma yapabilirsiniz. Bu şekilde kötü kokunun eve yayılmasını engellemiş olursunuz.

2-)Sirke Ve Limon İle Mutfağınızı Silin

Yemek kokularını yok etmenin bir diğer yolu ise limon ile sirke yöntemi oluyor. Bu ikisini karıştırın ve daha sonra hazırladığınız su ile mutfağınızı güzelce silin. Bu şekilde kötü koku yok olacaktır ki özellikle balık kızartması yapıyorsanız kokuyu hemen bastıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir