Evdeki Böceklerden Kurtulmanın Doğal ve Etkili Yolları
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Evdeki Böceklerden Kurtulmanın Doğal ve Etkili Yolları

0

Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum ?

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, evlerinde pestisitlere maruz kalan çocukların bazı kanserlere yakalanma riski daha yüksek olabilir.

Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum

1990’lardan bu yana yapılan 16 çalışmanın gözden geçirilmesi, belirli ev pestisitlerinin çevresinde bulunan çocukların kan kanseri lösemi ve lenfoma geliştirme şansının daha yüksek olduğunu buldu. Araştırmacılar, ev içi böcek öldürücülere maruz kalan çocukların, bu kimyasallara hiç maruz kalmamış çocuklara göre çocukluk çağı lösemi teşhisi konma olasılığının yüzde 47 ve çocukluk çağı lenfoma teşhisi konma olasılığının yüzde 43 daha fazla olduğunu buldular.

Ancak bu, ailenizi güvende tutmak için evinizi böceklerle paylaşmanız gerektiği anlamına gelmez. İşte Evdeki böceklerden kurtulmanın yolları ;

Karıncalar

Limon suyu. Tarçın. Nane. Harika bir tarifin malzemeleri gibi görünüyor, ancak bunlar gerçekten karıncaları evinizden uzak tutmak için bazı basit çözümlerdir.

Ev sinekleri

Sinek kağıtlarından sinek kapanlarına kadar, sinir bozucu sinekleri önlemenin kimyasal içermeyen basit yolları vardır. Belki bir torba su onların evinize girmesini bile engelleyebilir.

Koku Böcekleri

Bu iğrenç böceklerden birini köşeye sıkıştırdığınızda anlarsınız. Neyse ki, biraz bulaşık deterjanı, kokuşmuş böceklerden kurtulmak için basit bir çözüm olabilir. (Onları yok etmek için sadece bir kase sabunlu suya vurun.)

Hamam böcekleri

Bu dayanıklı yaratıklardan kurtulmak biraz zaman alabilir, ancak hamam böceklerini evinizden uzak tutmak için toksik olmayan yöntemler vardır. Çok fazla temizlikle başlar ve ardından içeri girdikleri noktaları kapatır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir