Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır ? En Kolay Diş Beyazlatan Diş Macunu Tarifi
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır ? En Kolay Diş Beyazlatan Diş Macunu Tarifi

0

Evde Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır ?

Marketlerde satılan diş macunlarının kimyasallaşmasından dolayı artık dışarıdan marketlerden satın almak yerine birçok kişi evde kendi imkanları ile diş macunu yapmaya başladı. Diş macununun içerisinde bulunan bileşikler bizim diş ve diş etlerimize ciddi anlam da zarar vermektedir. Bunun için dışarıdan almak yerine evde kendimiz yapmamız bence en doğru seçimdir.

Evde doğal diş macunu nasıl yapılır

Bazı diş macunları doğal değildir ve bu yüzden içerisinde kimyasal bileşenler olduğundan dolayı diş sağlığımızı bozmaktadır. Hatta uzmanlar diş macunu konusunda ise diş etinize zarar vermeyecek evde yapılan diş macunlarının kullanılmasını öneriyor. Diş macunları aynı zaman da insanın beden sağlığını da etkiliyor ve içerisinde aspartam bileşeni olduğundan dolayı tehlikeli olabiliyor. Bizde bunu en aza indirmek için evde diş macunu nasıl yapılır ? onu anlatacağız.

DİŞ BEYAZLATAN DOĞAL DİŞ MACUNU NASIL YAPILIR

Evinizde yapacağınız diş macununda gerekli olan en önemli malzeme aktif kömür oluyor. Aktir kömür dişlerde olan plağı , hem çay hem de kahve lekelerini giderir ve dişlerinizin daha beyaz görünmesine yardımcı olur.

Ev yapımı diş macununda herekli olan bir diğer malzememiz ise yumurta kabuğu tozu olmaktadır. Yumurta kabuğu biliyorsunuz ki kalsiyum bakımından çok zengindir ve bu yüzden dişlerimizi yeniden mineralize eder.

DİŞ BEYAZLATAN DOĞAL DİŞ MACUNU NASIL YAPILIR

EVDE DİŞ BEYAZLATAN DİŞ MACUNU YAPIMI

Malzemeler ;

  • 1 yemek kaşığı yumurta kabuğu tozu
  • 1 Yarım çay kaşığı aktif kömür
  • 1 yemek kaşığı erimiş Hindistan cevizi yağı
EVDE DİŞ BEYAZLATAN DİŞ MACUNU YAPIMI

YAPILIŞI:

  • İlk olarak temiz olan bir kabımızın içerisine yarım çay kaşığı kadar aktif kömürümüzden ekleyelim ve daha sonra üzerine yumurta kabuklarını ekleyin.
  • Bunları yaptıktan sonra 1 çorba kaşığı eritilmiş olan sızma hindistan cevizi yağını ekleyelim.
  • Bütün malzemelerimizi ekledikten sonra metal olmayan bir kaşık ile macun kıvamına gelesiye kadar karıştıralım.
  • Macun kıvamına geldiği zaman hava almayacak bir şekilde kapalı olan kabın içerisin de muhafaza edelim. İşte diş macunumuz hazır ve böylece dişlerimiz bembeyaz olacak.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir