Ev Kurabiyesi Kilo Aldırır Mı ? Kurabiye Çeşitleri Kaç Kalori ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Ev Kurabiyesi Kilo Aldırır Mı ? Kurabiye Çeşitleri Kaç Kalori ?

0

Ev Kurabiyesi Kilo Aldırır Mı ?

Diyet yapan insanlar yemek yemede bazı yemeklerde tereddüt ederler ve bunların başında ev yapımı olarak yapılan kurabiye geliyor. Şimdi ev yapımı olarak yapılan kurabiyeler genel olarak kilo aldırmaz tabi aşırıya kaçmadığınız sürece.

Ev Kurabiyesi Kilo Aldırır Mı

Ev yapımı kurabiyeler ikindi çayında atıştırmak için tercih edilen tatlı ve tuzlu şekilde tüketilen yiyeceklerden birisidir. İsteğinize bağlı olarak iki şekilde de kurabiye yapıp yiyebilirsiniz. Hamur işi olduğundan dolayı ise genel olarak diyet yapan insanlar bunlardan uzak durmaya çalışırlar. El emeği ile yapılan bu nefis kurabiyelerden sırf kilo alırım diye uzak durmaya çalışıyorsanız bence durmayın. Çünkü eğer kurabiyelerin kalorilerine dikkat ederseniz ve bunun için ölçümler yaparsanız o zaman rahatlıkla tüketebilirsiniz. Diyete uygun olarak yapılan kurabiyeler mesela tam da sizlere göre. Hem formunuzu korur hem de annenizin sizler için yaptığı lezzetlerden mahrum kalmazsınız.

LEZZETLİ KURABİYE YAPMANIN PÜF NOKTALARI ?

Kurabiye Çeşitleri Kaç Kalori

Evde kendiniz kurabiye yapmak istiyorsanız ve kıtır kıtır olsun diyorsanız o zaman bazı püf noktalara da dikkat etmeniz gerekiyor. Yumuşak bir kurabiye yapmak isteyenler varsa o zaman tereyağınız sizin için en iyi silah olacaktır. Margarinle de kurabiye yapılır fakat tereyağı su içeriği bakımından zengin olduğu için daha lezzetli ve yumuşak olacaktır. Hafif de kabarsın diyorsanız isteyenler kabartma tozunu da kullanabilir.

KURABİYE ÇEŞİTLERİ KAÇ KALORİ

120 gramlık ev kurabiyesi: 338 kcal

180 gramlık elmalı Kurabiye: 613 kcal

105 gramlık Chia Tohumlu Kurabiye: 188 kcal 

Ev yapımı olan kurabiyelerden sadece 1 tanesinin içerisinde 60 kcal vardır. Yani günde siz 1 ade kurabiye yeseniz hiçbir şekilde kilo almanıza pek etkisi olmayacaktır.

Kurabiyenin aynı zaman da kalorisi çok düşüktür ve sizler bunun yanında spor da yaparsanız o zaman kilo alma ihtimali daha düşük olacağından emin olabilirsiniz.

1 ADET EV KURABİYESİNİ YAKMAK İÇİN ;

1 tane ev kurabiyesini yakmak istiyorsanız o zaman evde 4 dakika kadar koşmak , 8 dakika kadar bisiklet sürmek ve 10 dakika kadar da yürümeniz yeterli olacaktır. Fakat bunları ben yapamam diyorsanız o zaman kalorisi düşük olan diyet kurabiyelerini tercih etmeniz gerekiyor.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir