Eriştenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Eriştenin Yanında Ne Gider

0

Ana yemeklerin başında gelen ve herkes tarafından çok beğenilen eriştenin yanında ne gider sorusuna bugün hep beraber detaylı bir şekilde bakacağız. Erişte , hanımlar hem etli yemeklerin hem de ana yemeklerin yanına yapılabilir. İster öğlen zamanlarında isterseniz de akşam öğünlerinde yapıp yanın da güzel yemekler ve soslar yaparak servis edebilirsiniz. Eriştenizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız da içerisinde tereyağı , ceviz ve kaşar peyniri ekleyebilirsiniz. O zaman eriştenin yanına neler yapabiliriz isterseniz buna bakalım.

Eriştenin Yanında Ne Gider

MEVSİM SALATASI

Her mevsim biliyorsunuz ki farklı sebzeler çıkıyor ve bu yüzden hangi mevsimde yapacaksanız o mevsimin sebzelerini elde ederek eriştenizin yanına bol limonlu ve zeytinyağlı salata yapabilirsiniz.

KÖFTE

Eriştenizin yanına yapabileceğiniz en güzel ve en lezzetli yemeklerden birisi de köfte’dir. Köftenizi ister ızgarada isterseniz de yağsız bir tavada yapabilirsiniz. Fakat baharatlar eklemeyi sakın unutmayın. Çünkü köfteye lezzet veren her zaman baharatlardır.

SEMİZOTU SALATASI

Pazardan veya manavdan almış olduğunuz taptaze semiz otlarını güzel bir şekilde yıkayıp doğradıktan sonra süze yoğurt ve sarımsakla karıştırıp eriştenizin yanına servis edebilirsiniz. Aynı zaman da üzerine sızma zeytinyağı ekleyerek harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

CACIK

Eriştenin yanına gidebilecek en güzel mezelerden birisi de buz gibi cacıktır. Rendelemiş olduğunuz salataları sarımsak ve yoğurt ile karıştırarak çok güzel cacık elde edebilirsiniz. Aynı zaman da cacığınızı daha güzel hale getirmek için üzerine zeytinyağı ve nane ekleyebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir