Enginar Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Enginar Yanında Ne Gider

0

Enginar Yanında Ne Gider ?

Enginar yemeği genel olarak sofralarımızda pek bulunmaz ama aslında insan vücudu için faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hem vitamin hem de mineral bakımından çok zengin olan enginarın yanında ne gider ? bugün hep beraber bunu bakacağız. Enginar özellikle en çok karaciğeri temizleme de çok iyidir ve bunun yanı sıra demir bakımından da zengin olduğundan dolayı kansızlığa karşı çok iyi gelmektedir. Enginarın yapraklarında yüksek oranda lifler bulunduğundan dolayı sindirimi kolaylaştırmaktadır. Gördüğünüz gibi yararları çok fazla. Peki , enginar yemeğinin yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz bir de onlara bakalım.

Enginar Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı genel olarak bütün yemeklerin yanına giden en lezzetli yemeklerden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz enginar yemeğinin yanına da şehriyeli veya sade olarak pirinç pilavını yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavını tercih etmeyecekseniz bunun yanına alternatif yemek olarak bulgur pilavını enginar yemeğinin yanına yapabilirsiniz. Özellikle bulgur pilavınıza nane , pul biber ve reyhan da eklerseniz daha lezzetli yapmış olursunuz.

SALATA

Genel olarak her ana yemeğin yanına bol yeşillikli salatalar yapılır. Bu yüzden yapmış olduğunuz enginar yemeğinin yanına da mevsim salatası yaparsanız bence çok güzel olur.

Enginar Yanında Ne yapsam

AYRAN

Hem enginar yemeği hem pirinç pilavı yapıp bunları tamamlamak için Ayran tercih ederseniz harika menü hazırlamış olursunuz. Aynı zaman da Ayran tercih edeceğiniz zaman soda ilavesi yaparsanız Ayranınız hem bol köpüklü olur hem de lezzetli.

ET YEMEĞİ

Enginarı garnitür olarak yaptıysanız o zaman yanına et yemeği yaparsanız ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Enginar yemeği zaten hem ara sıcak hem de ara öğün yemeğidir ve normalde yanına bir yemek olmaz. Bu yüzden enginarın yanına yemek çeşidi az bulunmaktadır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir