Kadınların Yeri

En Güzel İğne Oyası Örnekleri 2023

En Güzel İğne Oyası Örnekleri 2023

İğne oyası “ Türk danteli” olarak da bilinir. Oya, Türkçe‘de motif ve dantel işleme manasında kullanılan bir kelimedir. İğne oyaları da dikiş iğneleriyle oluşturulan aş örtü ve yazma uçlarının ve her kenarının işlenmesi olarak tabir edilebilir.

2023 İğne Oyası Örnekleri

Türk kadınlarının geleneksel örtüsü olan “ yazma” asla oyasız olmaz gerek tığ gerekse iğne oyaları olsun mutlaka oya işleme yapılır bu bir tür gelenektir. En güzel iğne oyası örnekleri 2023 yılına ait makalemizde paylaşılacaktır. Sadece tülbentlere değil havlu kenarına da bizler oya işlemeyi severiz.

Sadece tülbentler mi Oya Dikilir?

Tülbentlerde direkt üzerine işleme yapılırken havlu kenarlarında bu işlem oyaları tek tek işledikten sonra dikme olarak yapılmaktadır. Şimdilerde tasarım olarak fular ve kolye hatta küpe yapımından kullanılmaktadır. En güzel iğne oyası örnekleri 2023 yılında da takılarda olacak gibi gözüküyor.

basit İğne Oyası Örnekleri

Takı tasarımında direkt oyalar hem şık hem de zarif durması ön plandadır. Her kıyafete uygun olarak kullanılan fularlar bu oyalarla daha spor bir o kadar da zarif duracaktır.

Genç kızlar arasında çok popüler olan bandana modelleri de oyalar işlenip güzel tarsım sunabilir. En güzel iğne oyası örnekleri 2023 yılında bu kez bandanalarda olacak. Kıyafetlerde ince teday olarak da işlenmesi mümkündür. Tamamen tarz amaçlı da kullanılabilir. Moda insanın kendisine yakıştıranı takmak ve giymektir.

çeyizlik İğne Oyası Örnekleri
değişik İğne Oyası Örnekleri
en güzel İğne Oyası Örnekleri
en yeni İğne Oyası Örnekleri
farklı İğne Oyası Örnekleri
güzel İğne Oyası Örnekleri
İğne Oyası Örnekleri 2023
İğne Oyası Örnekleri basit
İğne Oyası Örnekleri kolay
İğne Oyası Örnekleri
kolay İğne Oyası Örnekleri
yeni İğne Oyası Örnekleri
yepyeni İğne Oyası Örnekleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ