En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

En Çok Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ?

0

Kilo Aldıran Besinler Nelerdir ?

Çok fazla beslenme ve diyet tavsiyesi kilo vermeye yöneliktir, ancak çok zayıfsanız, nasıl kilo alacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Kendinizi tatlı, zengin veya yağlı yiyeceklerle doldurmaya çalışmak yerine, size zarar verebilecek tüm sağlıksız yağlar olmadan enerji sağlayan ve kas kütlesi oluşturan yüksek kalorili yiyecekleri seçin.

Kilo Aldıran Besinler Nelerdir

Kilo alma denklemi oldukça basittir. Yaktığınızdan daha fazla kalori tüketin. Metabolizmanız yüksekse veya yoğun egzersiz yapıyorsanız, ihtiyacınızı karşılamak için yemek yemezseniz kendinizi kalori açığına sokuyor olabilirsiniz. Diyetleri oluşturmak için kilo başına 3.500 kalori kuralı kullanılmıştır. Kurala göre, günde 500 kaloriyi azaltmanın, her hafta yarım kilo yağ kaybı veya kazanımı ile sonuçlanacağına inanılıyor. 

Ancak kilo başına 3500 kalori kuralının gerçekte ne kadar doğru olduğu veya kilo aldıran bir diyet oluşturmak için ne kadar işe yarayacağı net değildir. Genel olarak ekmek ve tahıllar, vücudunuz için enerji sağlayan nişasta ve lif gibi iyi karmaşık karbonhidrat kaynaklarıdır. Bunlar basit karbonhidratlardan (şeker gibi) biraz daha yavaş metabolize olan karbonhidrat türleridir. 

Bir dilim beyaz ekmek yaklaşık 70 kaloriye sahipken, bir küçük simit 180 kalorinin üzerindedir. Ekstra büyük pastane simitleri 300 kaloriden fazla olabilir. Simidinize biraz fındık ezmesi (yaklaşık 190 kalori) ve meyve ezmesi (yaklaşık 50 kalori) ile doldurun ve kendinize lezzetli, enerji dolu, toplam 420-540 kalorilik bir sabah ortası atıştırması yapın. Badem yağı veya kaju yağı dahil olmak üzere diğer fındık ezmesi türlerini deneyebilirsiniz. Tahin veya ayçiçeği tohumu yağı gibi tohum yağlarını da deneyebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir