Kadınların Yeri

Eldeki Nasır Nasıl Geçer ? ( Evde )

Eldeki Nasır Nasıl Geçer ? ( Evde )

Günümüzde özellikle ağır işlerde çalışan insanlar da genel olarak çok görülen rahatsızlıklardan birisi de Nasır’dır. Nasır sinirlere baskı yapar ve bu şekilde ağrıya neden olur. Deri kendisini korumak için nasır oluşturur. Cildiniz sürekli olarak bir basınca veya sürtünmeye maruz kalıyorsa sizde de nasır oluşabilir.

Eldeki Nasır Nasıl Geçer

Eldeki Nasır Neden Olur?

Elinizde sürekli olarak nasır oluşuyorsa bunun en büyük nedeni ellerinizin çok fazla ıslak kalmasından dolayıdır. Elleriniz sürekli olarak ıslak kalıyor ve elinizi silmek için sürekli olarak bir şeylere temas ettiriyorsanız o zaman nasır oluşumu normal bir durumdur.

Aynı zaman da eldiven kullanımı da nasıra neden olan başlıca etkenlerden birisidir. Çünkü Eldiven içerisin de ellerimiz ister istemez ıslak olduğundan nasır daha kolay oluşur. Çok kilolu olan insanların vücutlarında hem ödem hem de şişliklerin olması normal bir durumdur. Yani burada kilodan ötürü arkadaşlar ellerinizde büyüme oranı artar , sürtünme oranı artar ve bu şekilde olunca nasır meydana gelir.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi zorlu işlerde çalışan insanların da ellerin de nasır oluşabilmektedir. Genel olarak avuç içerisinde oluşur ve buda insanın canını bir hayli yakmaktadır. Özellikle fitness ile uğraşıyorsanız o zaman geçmeyen nasırlarla karşılaşabilirsiniz.

Eldeki Nasırı Geçirme Yöntemleri

Elinizde meydana gelen nasırları geçirmek için bitkisel yöntem deneyebilirsiniz. Bitkisel yöntem de ise günümüzde en çok tercih edilenler arasında domates tedavisi yer almaktadır. Domates yöntemi sayesinde ölü derileri yumuşatabilirsiniz.

İlk olarak Domatesi bir püre haline getirin ve daha sonra nasırlı olan bölgeye uygulayıp sarın. Bu şekilde 1 gece bekletin ve sabah olduğunda çıkartıp derinizi törpüleyin. Bu şekilde nasırdan kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Diğer yöntemlerden birisi de limon tedavisi olacaktır. Nasırlı olan yere limonu sürelim ve derimizi bu şekilde yumuşatalım. Yumuşadığı zaman törpüleyelim ve bunu günde birkaç kere uygularsanız nasırdan kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Fakat yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemler küçük nasırlar içindir. Yani büyük ve kalıp tutmuş olan nasırları geçirmek çok zordur. Büyük nasırlar için mutlaka bir hekime başvurmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ