Eldeki İstenmeyen Sarımsak Kokusunu Çıkarmanın Yolu
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Eldeki İstenmeyen Sarımsak Kokusunu Çıkarmanın Yolu

0

Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer ?

Sarımsak , özellikle kış mevsiminde en çok tüketilen ve her yemekte kullanılan en sağlıklı insan vücudu için de bir o kadar şifalı bitkilerden birisidir. Sarımsak bazı durumlarda çiğ yenirken genel olarak yemeklere kullanılan ana maddedir. Çünkü yemeklere kullanıldığı zaman o yemeğe gerçekten ayrı bir tat veriyor ve lezzetini iki katına çıkartıyor diyebiliriz.

elden sarımsak kokusu nasıl geçer

Fakat bu kadar çok faydasının olmasının yanı sıra bazen de dezavantajları da bulunmaktadır. En büyük dezavantajlarından birisi de sarımsağın eldeki kokusudur. Çünkü sarımsak kokusu ele bulaştığı zaman deterjanla yıkanmasa bile çok zor çıkmaktadır. Peki eldeki sarımsak kokusunu nasıl çıkartabiliriz ? Sizler için birkaç tane yöntem bulduk ve aşağıya yazdık. Bu yöntemleri uyguladığınız zaman eliniz de istemediğiniz sarımsak kokusundan kolayca kurtulabileceksiniz.

Elimize bulaşan sarımsak kokusunu çıkarmanın yolları;

  • İlk olarak bu üç tane şeyi yanımıza alalım. Su , Sabun ve Kaşık.
  • İlk önce elimizi güzelce sabunla ovalayalım ve durulama yaptıktan sonra elinize kaşık alın.
  • Elinizde bulunan sarımsak kokusu gidesiye kadar çelik kaşık ile elinizi ovun.

Çelik olan kaşığın içerisin de bulunan bazı maddeler sayesinde eliniz de bulunan sarımsak kokusu kaşıkta bulunan moleküllerle birleşir ve bu saye de tüm koku kaşığa geçmiş olur. Bu şekilde yöntem uygularsanız eliniz de bulunan sarımsak kokusundan kurtulmuş olursunuz.

Sarımsak genel olarak yemeklerde kullanılan ve vazgeçilmez lezzetlerden birisidir. Aynı zaman da tıp üzerin de ise sarımsak yaprağı ve kendi ile ilaçta yapılıyor.

Ülkemiz de ise hem el hem de ağız kokusu yaptığından dolayı pek tercih edilmez. Tercih edilse bile hemen önlem alınır. Ellerinize bulaşan sarımsak kokusunu çıkarmanın diğer yolu ise tuz , sirke ve limondur. Diğer bir yol ise elinize bulaşan kötü kokuyu çıkarmak için elinizi birkaç dakikalığına domates suyunun içerisin de bekletirseniz kokudan arınmış olursunuz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir