Eldeki İnatçı Balık Kokusunu Çıkaran Pratik Yöntemler
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Eldeki İnatçı Balık Kokusunu Çıkaran Pratik Yöntemler

0

Sağlık açısından son derece faydalı olan balık , sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan yemek çeşitlerinden birisidir. Fakat balık bu kadar çok faydalı ama temizlerken , tuzlarken ve pişirme yaparken elimize balık kokusu siner , bu da ister istemez insanın canını çok sıkar. Bir de balık kokusu çok inatçıdır ve çıkması kolay değildir.

Eldeki İnatçı Balık Kokusunu Çıkaran Pratik Yöntemler

Yılın her mevsimi tercih edilen ve sofraların vazgeçilmezi olan balıklar sırf bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilmemektedir.

Ama merak etmeyin sizlere vereceğimiz bazı yöntemler sayesinde elinize sinen balık kokusundan çok kolay bir şekilde kurtulabileceksiniz. İsterseniz yöntemlerimize geçelim ;

Limonla Eldeki Balık Kokusunu Çıkarmak

Elinize sinen balık kokusundan kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız o zaman en etkili yöntemler arasında limon yer alıyor. Limonun içerisin de biliyorsunuz ki yoğun bir şekilde asit vardır ve balık kokusunu anında yok eder. İlk olarak kullanacağınız limonu ikiye ayırın ve elinize bolca limon sıkarak ovalayın. En son olarak ellerinizi sabunlu su ile yıkayıp durulayın.

Sıcak Çayla Balık Kokusundan Kurtulma Yöntemi

Sıcak çay yöntemini kullanarak elimizdeki balık kokularından kurtulmayı hiç duydunuz mu ? Elinizi yakmayacak orta sıcaklıkta olan çayı avucunuzun içerisine dökün ve ellerinizi ovalayın. Bu şekilde göreceksiniz ki balık kokusu elinizden gitmiş olacak.

Metal Kaşık İle Eli Ovalama Yöntemi

Metal kaşık yöntemi günümüzde sık sık kullanılan ve etkili yöntemlerden birisidir. Bunu yöntemi yapmak için ilk olarak metal bir kaşığı soğuk suyun içerisine koyup bekletin. Sonra metal kaşığı sabunla beraber kullanıp ellerinizi çeşmede yıkayın. Bu şekilde sadece balık değil aynı zaman da soğan kokusunu da elinizden hemen çıkartacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir