El ve Ayak Tırnakları Nasıl Kesilir ? Tırnaklar Oval mi, Küt mü Kesilmeli ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

El ve Ayak Tırnakları Nasıl Kesilir ? Tırnaklar Oval mi, Küt mü Kesilmeli ?

0

Hem kadınlar hem de erkekler için en önemli konular arasında tırnak kesimi yer alıyor. Tırnaklar şimdi bir erkeğin aynı saç stili gibi ve kadınların da tam bir güzelliklerinin tamamlayıcısıdır. Tırnaklar ne kadar bakımlı ise o derece güzel görünür. Fakat tırnakları keserken de nasıl kesildiğini bilmemiz gerekmektedir.

Tırnak kesimin de birden fazla makas çeşidi bulunmaktadır. Fakat bunların arasında en yaygın olarak bilineni evlerde kullanmış olduğumuz klasik tırnak makasları oluyor.

El ve Ayak Tırnakları Nasıl Kesilir

Tırnaklarınızı arkadaşlar hangi makas ile keserseniz kesin her zaman doğru bir şekilde kesmeniz son derece önemlidir. Çünkü yanlış tırnak kesimi yaparsanız o zaman tırnak batması gibi sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayak tırnakları ise biliyorsunuz ki el tırnaklarına göre daha sert ve kalın olur. Bu yüzden duştan sonra tırnaklarınızı kesmeniz işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Bir de aile bireylerinizden birisin de eğer tırnak mantarı varsa aynı tırnak makasını kesinlikle kullanmayınız.

Kadınlar hiçbir zaman French manikür ve pedikürden vazgeçmez. Küt kesilmiş tırnaklara french oje çok yakışmaktadır. Fakat ilk olarak güzelliği bir kenara bırakarak sağlık açısından doğru tırnak kesimini bilmemiz gerekiyor. El tırnaklarınızı keserken oval , ayak tırnaklarınızı da keserken düz kesmeniz gerekmektedir.

Tırnak kesimi yaparken genel olarak sık sık yapılan hatalardan birsi de tırnağı keserken dipten kesmektir. Eğer bu şekilde keserseniz hem tırnak etiniz hem de tırnağın kendisi sağlıksız olacaktır. Bu yüzden derinden kesmek yerine ortalama hizada kesmeniz daha doğru olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir