Ekşili Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ekşili Köfte Yanına Ne Gider

0

Ekşili köfte yanına ne gider günümüzde en çok sorulan sorular arasında yerini almış bulunuyor. Biliyorsunuz ki köfte ile yapılan her şey çok güzel oluyor ve sizler köfteye farklı tatlar katarak daha lezzetli hale de getirebilirsiniz. Köfteyle yapılan ve çorba şeklinde olan ekşili köfte herkes tarafından çok sevilmektedir. Hem protein değeri çok yüksek hem de doyurucu olduğundan dolayı bence tercih ediniz. Fakat yanına yapacağınız yemekler de bir o kadar önemlidir.

Ekşili Köfte Yanına Ne Gider

FIRINDA BAGET

Hem protein değeri çok yüksek hem de vitamin bakımından zengin olduğundan dolayı ekşili köftenizin yanına fırında baget yapabilirsiniz.

PİLAV

Ekşili köftenin yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisi de pirinç pilavıdır. İster sade isterseniz de şehriyeli olarak pilavınızı yapabilirsiniz.

TAVUK SARMA

Almış olduğunuz tavuk filetonuzu ince dilimler halinde keserek içerisine patlıcan , domates ,kaşar peyniri ve biber koyarak kızartıp harika tat yakalayabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE

Ekşili köftenizin yanına çok güzel zeytinyağlı taze fasulye yapabilirsiniz. Başlangıç olarak ekşili köfte ve ana yemek olarak da zeytinyağlı taze fasulye çok güzel gidecektir.

ZEYTİNYAĞLI BARBUNYA

Barbunya zeytinyağlı yapılınca ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Bu yüzden ekşili köftenizin yanına barbunyanızı soğuk servis yapabilirsiniz.

PATATES SALATASI

Ekşili köftenizin yanına gidebilecek en güzel mezelerden birisi de patates salatasıdır. Soğan ve baharatlarla zenginleştirebilirsiniz.

SALATA VE TURŞU

Her yemeğin yanına kesinlikle salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden ekşili köftenizin yanına da harika salatalar yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir