EFT Ücreti Almayan Bankalar ? EFT Ücreti Hesaplama 2022
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

EFT Ücreti Almayan Bankalar ? EFT Ücreti Hesaplama 2022

0

EFT Ücreti Almayan Bankalar ?

Birçok kişi günlük hayatında para transferi yapmaktadır. Ve bu transfer sırasında EFT yöntemi kullanılmaktadır. EFT yöntemi yaparken göndericiden banka tarafından belirli bir ücret kesintisi yapılmaktadır bazen de EFT ücreti almayan bankalar da vardır. Bankalar arasında EFT ücreti almayan bankalar çok nadirdir.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Çünkü yüz binlerce insanın kullandığı mobil bankacılık uygulaması ile banka kendi kärini EFT aracılığı ile almaktadır. Son dönemde enpara. cepteteb ING bank Kuveyt Türk senin bankan fibabank gibi birçok banka EFT ücreti almamaktadır. Bu bankalar dünya çapında işlem yapmakta ve hiçbir ücret kesintisi almamaktadır. EFT işleminde diğer bankalar bin TL ve altında olan mobil bankacılık işlemleri için 1 TL kesinti yapmaktadır. ATM dışındaki diğer kanallar ile yapılan işlemlerde 5 TL kesinti olmaktadır.

EFT ücreti hesaplama 2022

EFT ücreti hesaplama 2022 yılında nasıl olur derseniz? Bu soru daha da çok basittir. Belirli bir miktar para gönderen kişinin bankada işlem ücret muafiyeti bulunmuyorsa EFT ücreti hesaplama 2022 başlığı altında belli bir miktar kesinti olmaktadır. 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan düzenlemelerle 2020 dâhil sonraki yıllar için alt ve üst sınır belirlenmiştir. Mobil uygulamalarda alt limit 1.000 TL üst limit 50.000 TL ve üzere transferlerde 1 TL ile 25 TL arasında ücret kesintisi olmaktadır. Ya da ATM’lerde alt limit 1.000 TL üst limit 50.000 TL ve üzeri transferlerde 4 TL ile 50 TL arasında bir ücret kesintisi olmaktadır. Bu farklılık şubeden şubeye de değişiklik göstermektedir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir