E-Nabız Nedir ? E-nabız Nasıl Kullanılır ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

E-Nabız Nedir ? E-nabız Nasıl Kullanılır ?

0

E-Nabız biliyorsunuz ki 1 Ocak 2015 yılında uygulama olarak çıkmıştır ve Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirildiğinden bu yana birçok insanın işini kolaylaştırmıştır. Çünkü 24 saat boyunca bu uygulama sayesinde her şeyi takip edebilirsiniz. E-Nabız sayesinde tahlil sonuçlarına bakabilir , ilaç hatırlatıcısını kullanabilir ve hatta kalp krizi riskinizi de hesaplayabilirsiniz.

E- Nabız nedir

İşte görmüş olduğunuz gibi sadece tek bir uygulama sayesinde bunların hepsine kolay bir şekilde ulaşıp kontrol edebilirsiniz. E-Nabız uygulamasına bir diğer giriş için E-devlet kapısını da kullanabilirsiniz.

İçindekiler

E-NABIZ NEDİR?

Yukarıda da anlatmış olduğumuz üzere E-Nabız Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 24 saat boyunca sağlık kontrollerinize ulaşabildiğiniz bir uygulama aracıdır. Hem internet hem de mobil cihazlardan bu uygulamaya kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

E-NABIZ NASIL KULLANILIR?

E-Nabız sistemini kullanmak çok basittir bunu ister E-devlet şifreniz isterseniz de mobil imza ile yapabilirsiniz. Yani bu ikisinden birisini seçip de giriş yapmanız mümkündür. Eğer E-devlet şifreniz yoksa o zaman aile hekiminize başvuru yaparak geçici olarak şifre alabilirsiniz. Şifre almak için de E-Nabız geçici şifresinin gelmesi gereken telefon numaranızı aile hekiminize vermelisiniz. Aile hekimine 2 şifre gelecek. Geçici olan şifreyi aile hekiminize verdikten sonra artık sürekli olarak E-Nabız uygulamasını kullanabileceksiniz.

E-NABIZ SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

E-Nabız sistemine giriş yapmak için ister uygulamasını indirip cep telefonunuzdan giriş yapın isterseniz de https://enabiz.gov.tr/ adresinden giriş yapın. Her iki şekilde de giriş yapmanız mümkündür.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir