Kadınların Yeri

E-Nabız Nedir ? E-nabız Nasıl Kullanılır ?

E-Nabız Nedir ? E-nabız Nasıl Kullanılır ?

E-Nabız biliyorsunuz ki 1 Ocak 2015 yılında uygulama olarak çıkmıştır ve Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirildiğinden bu yana birçok insanın işini kolaylaştırmıştır. Çünkü 24 saat boyunca bu uygulama sayesinde her şeyi takip edebilirsiniz. E-Nabız sayesinde tahlil sonuçlarına bakabilir , ilaç hatırlatıcısını kullanabilir ve hatta kalp krizi riskinizi de hesaplayabilirsiniz.

E- Nabız nedir

İşte görmüş olduğunuz gibi sadece tek bir uygulama sayesinde bunların hepsine kolay bir şekilde ulaşıp kontrol edebilirsiniz. E-Nabız uygulamasına bir diğer giriş için E-devlet kapısını da kullanabilirsiniz.

E-NABIZ NEDİR?

Yukarıda da anlatmış olduğumuz üzere E-Nabız Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 24 saat boyunca sağlık kontrollerinize ulaşabildiğiniz bir uygulama aracıdır. Hem internet hem de mobil cihazlardan bu uygulamaya kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

E-NABIZ NASIL KULLANILIR?

E-Nabız sistemini kullanmak çok basittir bunu ister E-devlet şifreniz isterseniz de mobil imza ile yapabilirsiniz. Yani bu ikisinden birisini seçip de giriş yapmanız mümkündür. Eğer E-devlet şifreniz yoksa o zaman aile hekiminize başvuru yaparak geçici olarak şifre alabilirsiniz. Şifre almak için de E-Nabız geçici şifresinin gelmesi gereken telefon numaranızı aile hekiminize vermelisiniz. Aile hekimine 2 şifre gelecek. Geçici olan şifreyi aile hekiminize verdikten sonra artık sürekli olarak E-Nabız uygulamasını kullanabileceksiniz.

E-NABIZ SİSTEMİNE NASIL GİRİLİR?

E-Nabız sistemine giriş yapmak için ister uygulamasını indirip cep telefonunuzdan giriş yapın isterseniz de https://enabiz.gov.tr/ adresinden giriş yapın. Her iki şekilde de giriş yapmanız mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ