Dünyanın En Güçlü Köpekleri Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Hayvanlar Alemi

Dünyanın En Güçlü Köpekleri Nelerdir ?

0

Dünyanın En Güçlü Köpekleri ?

Geçmişten günümüze kadar köpekler her zaman insanların yakın dostları olur ve birçok insan evlerinde köpek beslerler ve onlarla beraber arkadaş olurlar. Aynı zaman da bazı köpekler vardır ki müthiş koruyucu köpeklerdir , bazılarının üstün koku alma yetenekleri ile harika dedektif görevi görür. Yani köpekler gerçekten harika hayvanlardır. Hayvanlar aleminde ise köpekler insanlara göre en yakın canlı türlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın En Güçlü Köpekleri

Hem sevimli hem de harika olan bu hayvanlar aslında bakarsanız çok güçlüdürler ve hatta biliyorsunuz ki bazı cinsler var akıl almaz derece de güçlü olmaktadır. İşte bizler de bu yazımızda dünyanın en güçlü köpeklerini sizler için araştırdık ve sayfamıza yer verdik. Bakalım dünyanın en güçlü köpekleri nelermiş ?

SİBİRYA KURDU

Dünyanın en güçlü köpekleri kategorisinde yer alan Sibirya kurdu bir diğer adı da Husky iri bir yapıya sahiptir ve bu köpek çok rahat bir şekilde uzun bir süre boyunca rahatlıkla kızak çekebilmektedir. Aynı zaman da adından da anlaşıldığı üzere sibirya da yaşar ve sibirya da soğuk bir yer olduğundan dolayı bu köpekte soğuk hava koşullarına dayanıklıdır , sakindir ve enerjik bir köpektir. Ortalama olarak 27 kilo ağırlığı ve 62 cm boylarında olurlar. Sibirya kurtları evcil köpeklerden birisidir ve özgürlüklerine çok düşkün köpeklerdir. Eğer yanlış eğitim verilirse o zaman hem çok saldırgan hem de daha çok tehlikeli olabilirler.

ALMAN KURDU

Köpek türleri arasında son zamanlarda popüler olanı Alman kurdu oluyor ve Alman kökenli olan bu köpekler çok güçlüdür ve fiziksel olarak da güçlü yapıya sahip olduklarından dolayı ortalama olarak 60 cm boylarında ve 25 ila 40 kg ağırlığında olmaktadırlar. Fakat sahiplerini çok sever , onlara karşı çok itaatkar ve zeki köpeklerdir. Hatta emniyetlerde bile bu köpekler tercih ediliyor ve çok iyi eğitim verildiği zaman muhteşem işler yapabiliyorlar.

DOBERMAN

En güçlü köpekler kategorisin de bir de deberman yer alıyor. Bu köpek arkadaşlar sahiplerine çok sadık olurlar ve en cesur köpeklerden birisidir. Fakat yanlış eğitim verilirse o zaman agresif olabilir. Bu köpekler ortalama olarak 72 cm boylarında ve 45 kg ağırlığında olurlar. Geçmiş zamanlar da ise bilirsiniz ki insanları korkutmak için bu köpek çok kullanılırdı. Bu yüzden cesur olduklarından dolayı ön plana çıkan köpek türlerinden birisidir.

PİTBULL

En son olarak geldi dünyanın en güçlü köpeklerden birisi olan pitbull köpek cinsine. Bu köpekler gerçekten çok güçlüdür ve aynı zaman da çok tehlikelidirler. Ortalama olarak 30 kg ağırlığında ve boyları ise 50 ila 60 cm’dir. Atletik bir vücudu olan pitbull’un özellikle güçlü bir çene yapısı vardır ve koruma köpeği olarak da tercih edilmektedir. Eğer doğru bir eğitim verilmezse o zaman en tehlikeli köpeklerden birisi olur.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir