Dudak Çatlaklarından Kurtulmak İçin Doğal Nemlendirici
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Dudak Çatlaklarından Kurtulmak İçin Doğal Nemlendirici

0

Özellikle hava şartlarından veya bazı rahatsızlıklarımızdan dolayı ister istemez dudaklarımız da çatlamalar görülmektedir. Böyle bir sorunla karşılaştığımız zaman günümüz daha sıkıcı olabiliyor değil mi ? Çatlak olan bölge her zaman bize acı verir ve dış görünüş olarak da olumsuz yönde etkileniriz. İşte bu gibi dudak çatlamaları ile karşı karşıya kaldıysanız hiç merak etmeyin sizlere vereceğimiz doğal yöntemler sayesinde dudağınızdaki çatlamalardan hemen kurtulabileceksiniz.

Dudak Çatlaklarından Kurtulmak İçin Doğal Nemlendirici

Dudak çatlamalarını evde yapacağınız pratik yöntemler ile geçirmeye ne dersiniz ? Sizler için bir tarifimiz bulunmaktadır. Evde doğal nemlendirici yaparak rahatsız edici dudak çatlamalarından artık kurtulabileceksiniz.

 Gerekli Malzemeler:

  • 2 adet ısıya dayanıklı küçük kap
  • 3 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 3 tatlı kaşığı balmumu
  • 1 tatlı kaşığı kakao

Hazırlanışı:

İlk önce hem hindistan cevizi yağımızı hem de balmumunu ısıya dayanıklı olacak bir kap bulup onun içerisine koyarak kısık bir ateşte banmari yöntemi yaparak erimesini sağlayalım. Erimeyi yaptıktan sonra elde etmiş olduğumuz karışımı bir kabın içerisine aktaralım. Soğumadan hemen kakomuzu ekleyerek karıştıralım. En son olarak yapmış olduğumuz bu karışımı uygun olan bir kabın içerisine aktarıp buzdolabına koyarak soğumasını bekleyelim. Bu şekilde artık doğal dudak nemlendiricimiz hazırdır ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir