Dişlerinizi Kolay Bir Şekilde Beyazlatmak İçin Doğal Tarifler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Dişlerinizi Kolay Bir Şekilde Beyazlatmak İçin Doğal Tarifler

0

Hem sağlığımız hem de bakımlı dişlerimizin olması açısından beyaz dişlere sahip olmamız çok önemli konulardan birisidir. Özellikle sosyal yaşam açısından beyaz dişler son derece önemli bir konudur. Dişler her zaman fazla alınan kafein ve sigara tüketiminden dolayı ciddi oranda zarar görmektedirler. Aynı zaman da Diş bakımı eğer düzenli bir şekilde yapılmazsa o zaman diş plakları oluşmaya başlar. Şimdi sizlere vereceğimiz bu yöntemler sayesinde hiçbir şekilde diş doktoruna gitmeden plaksız ve beyaz dişlere sahip olabileceksiniz.

Dişlerinizi Kolay Bir Şekilde Beyazlatmak İçin Doğal Tarifler

Portakal Kabuğu

Diş minesi temizliği yapacağınız zaman en etkili yöntemler arasında portakal kabuğu yer almaktadır. Portakalı yedikten sonra kesinlikle kabuklarını çöpe atmayın bunun yerine dişlerinize birkaç dakika sürecek kadar ovun ve daha sonra su ile durulama yaparak dişiniz de oluşabilecek lekeleri önlemiş olursunuz.

Doğal Diş Macunu Hazırlayın

Hem beyaz hem parlak hem de sağlıklı dişlere çok kısa zaman içerisin de sahip olmak istiyorsanız o zaman evde doğal diş macunu yapmaya ne dersiniz ? Bunu yapmak için gereken malzemelerimiz şöyle ;

  • 1 çorba kaşığı aloe vera
  • 4 çorba kaşığı gliserin
  • 1 çorba kaşığı limon yağı

Bunların hepsini karıştıralım ve daha sonra elde etmiş olduğumuz karışım ile dişlerimizi fırçalayalım.

Karbonat ve Tuz

Karbonat biliyorsunuz ki dişler üzerindeki etkisi ciddi oranda fazladır. Bu yüzden ilk önce diş fırçamızı ıslatalım ve daha sonra hem 1 çorba kaşığı karbonat hem de 1 çorba kaşığı da tuzu fırçanın üzerine dökerek dişlerimizi güzelce fırçalayalım.

C Vitaminli Diş Maskesi Hazırlayın

Hem meyve hem de sebzeler de yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır ve şimdi hazırlayacağımız diş maskesi sayesinde diş plaklarının önüne geçmiş olacağız. 1 miktar olacak şekil de domates , portakal ve çileği ezip daha sonra karışım hazırlayalım. Yapmış olduğumuz bu karışımı ise dişlerimize koyarak yaklaşık 5 dakika kadar bekletip daha sonra durulayalım. Yapacağımız bu yöntem sayesinde hem ağzımız da bulunan bakteriler yok olacak hem de nefesimiz tertemiz olacak.

Susam Çiğnemek

Elimize alacağımız 1 avuç dolusu susamı ağzımız da birkaç dakika kadar çiğneyelim ve daha sonra yutmadan geri çıkartalım. Bu şekilde yaparak dişlerimizi temizlemiş ve diş plaklarını yok etmiş olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir