Dil Neden Beyazlar ? Beyaz Dil Hangi Hastalıkların Belirtisi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Dil Neden Beyazlar ? Beyaz Dil Hangi Hastalıkların Belirtisi ?

0

Eğer diliniz beyaz ise o zaman bazı hastalıkların habercisi olabilir bu durum. Dilin beyaz olması genel olarak bir insanın bağışıklık sisteminin düşük olmasından ötürü de olabilir. Beyaz dil aynı zaman da AIDS gibi ciddi hastalıkların da belirtisi olabilir.

Dil Neden Beyazlar

Fakat bu duruma genel olarak baktığımız zaman birçok insanın bağışıklık sisteminin düşük olmasından ötürü bu tarz belirtilerin görünmesi gayet normaldir. Çünkü bağışıklık sistemi düştüğü zaman vücut içerisin de yer alan hem bakteriler hem de mantarlar işleyişin de dengeler bozulur ve bu yüzden dil beyazlamaya başlar.

Aynı zaman da beyaz dil AIDS hastalığı olan insanlarda da karşılaşılan bir durumdur. Ama tabi bu durum günümüzde çok nadir görülen durumlardan birisidir. Dil de yer alan beyazlık insanın kullanmış olduğu Antibiyotikler ve kemoterapi sonrasında da görülmektedir. Ama ne olursa olsun bu durum bağışıklık sistemi düşük olunduğun da daha çok görülür.

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Bağışıklık sistemi özellikle Stres gibi şeylerden dolayı çok çabuk düşmektedir ve bu yüzden yoğun Stres altında kalmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Her zaman stresten uzak durmalı ve sağlıklı bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Yeterli miktar da vitaminler , mineraller ve lifler almalısınız. Aynı zaman da kişisel temizliğinize önem göstermeli ve hareketsiz kalmamalısınız.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir