Deniz Börülcesi Nasıl Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Deniz Börülcesi Nasıl Saklanır ?

0

Uzun süre deniz börülcesi saklamak isteye kişilerin merak ettiği konulardan biri de deniz börülcesi nasıl saklanırdır. Deniz börülcesi lezzetli ve sağlıklı bir sebze olmasının yanı sıra taze olarak satın alındığında en iyi şekilde tüketilmelidir.

Deniz Börülcesi Nasıl Saklanır

Bazen deniz börülcesinin tazeliğini koruyarak daha uzun süre saklamak istenebilir. Bu tip durumlarda bazı yöntemler denenebilir. Öncelikle taze deniz börülcesini yıkayıp süzdükten sonra nemli bir kağıt havlu veya temiz bir bezle sararak hava almayan bir plastik poşete veya saklama kabına yerleştirilebilir.

Buzdolabında saklanan deniz börülcesi birkaç gün boyunca tazeliğini koruyabilir. Bir diğer seçenek ise deniz börülcesini dondurarak saklamaktır. Börülce sıcak suda kaynatıldıktan sonra dondurucuda saklanabilir.

Deniz Börülcesi Nedir?

Deniz börülcesi sucul ortamlarda yetişen ve yenilebilen bir bitki türüdür. Bilimsel adı Salicornia europaea olan deniz börülcesi tuzlu topraklarda deniz kıyılarında ve tuzlu bataklıklarda doğal olarak bulunur. Yassı çubuk şeklinde ve etli yaprakları vardır.

Genellikle tuzlu bir tada sahip olan deniz börülcesi farklı kültürlerde farklı isimlerle de anılmaktadır örneğin samphire veya sea asparagus olarak da bilinir.

Deniz börülcesi düşük kalorili bir sebzedir ve içeriğinde lif vitaminler mineraller ile antioksidanlar bulunur. Bu vitaminleri buzdolabında saklamak isteyen kişiler ise deniz börülcesi nasıl saklanır gibi araştırmalar yapıyor. Deniz börülcesi dondurucuda saklanabilir. Hiçbir sakıncası yoktur. Deniz börülcesi uzun süreli saklanabilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir