Dantel Nasıl Yıkanır ? ( Pratik Yöntemler )
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Dantel Nasıl Yıkanır ? ( Pratik Yöntemler )

0

Dantel nasıl yıkanır sorusu özellikle kadınların çok araştırdığı ve sorduğu konulardan bir tanesidir. Dantel, ipler ve tığ yardımı ile meydana gelen motiflerdir. Evde bir takım kullanılmakta olan eşyalarda ve kıyafetlerde kullanılır. Dantel çok eski zamanlardan beri kullanılan ve artık Türk kültürünün bir parçası olmuştur.

Dantel Nasıl Yıkanır

Dantel nasıl yıkanır konusu hakkında dikkat edilmesi gerekmektedir. Danteller kendilerine uygun sıcaklıklarda yıkanması gerekir. Aksi takdirde şekillerinde bozulmalar meydana gelebilir. Danteller çok hassastır ve çok kolay deforme oldukları için özen ile yıkanması gerekmektedir. Danteller elde ve derecesi düşük makinede yıkanabilir.

İçindekiler

Dantel Yıkamanın Püf Noktaları

Dantel yıkamanın en önemli kısmının ise doğru sıcaklık ayarı ve doğru deterjan seçilmelidir. Yüksek derecelerde yıkanması dantellere zarar verecektir ve onlar için uygun değildir. Makinede yıkarken 30 derece en uygun olacak seçenektir. 30 derecenin üzerinde olan sıcaklıklar dantellere zarar verebilir. Kullanılan deterjanın fazla kimyasal olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Yıkamadan sonra kokmaması için hemen makineden çıkarılarak gün Işığında kuruması gerekir. Çamaşır makinasında yıkanacak dantellerin en kısa programda yıkanması dantellerde daha az meydana gelebilecek yıpranmasını sağlar. En önemlisi ise çamaşır makinasında yıkandıktan sonra kurutma makinelerine koyulmaması gerekir. Dantel yıkamanın yöntemlerinden birisi ise elde yıkamaktır. Elde yıkama sırasında suya katılan malzemeler ise şunlardır;

  • Bir tane limonun suyu ve bir çay kaşığı tuz,
  • 1 litre suyun içerisine amonyaklı şu. 
  • Yumurta akı en iyi lekeleri çıkarmakta ve dantellere zarar vermeden yıkamada yardımcı olur. 

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir