Cuma Günü Temizlik Nasıl Yapılır ? En Kolay Cuma Günü Temizliği
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Cuma Günü Temizlik Nasıl Yapılır ? En Kolay Cuma Günü Temizliği

0

Cuma Günü Temizlik Nasıl Yapılır ?

Temizlik her bayan için en önemli etkenlerden birisidir ve özellikle ev hanımlar doğru planlamalar ve etkili malzemeler kullanarak daha kolay bir şekilde temizlik yapabilirler. Zaten temizlik genel olarak her cuma günü tepeden tırnağa kadar her yer temizlenir ve bizler de bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiniz.

Temizlik sürenizi sizler en aza indirmek için ilk önce bilmeniz gereken kısım temizlik planını doğru uygulamak oluyor. Bazı kadınlar temizlik yapamadan duramaz ve bu iş onlar için en rahatlatıcı şeydir. Çalışan kadınlarımız ise ev temizliğini genel olarak kısıtlı olarak yaparlar fakat akıllıca yaparlarsa bunu daha kolaya indirirler. Cuma günü yapılan temizlik çok önemlidir ve bir sürü avantajları da bulunmaktadır.

1. Tek bir odayı değil, tüm evi temizleyin

Birçok bayan sıra sıra mutfak , banyo ve diğer odalar gibi yerlere giderek temizlik yapar fakat böyle yapmak yerine ilk önce süpürge ile tüm odaları süpürüp daha sonra silme işlemini yaparsanız arkasından da toz alma işlemi ile daha hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Cuma günü temizlik yapılır mı

2. Tüm temizlik ürünlerini bir kutuda toplayın

Temizlik ürünlerinizi sağda solda bırakmak yerine sadece bir temizlik kovası ayarlayıp onun içerisine tüm malzemelerini ekleyebilirsiniz. Bu da işini çok kolaylaştıracaktır.

En kolay cuma temizliği

3. Dağınıklığı temizleyin

Temizliğe başlamadan önce kesinlikle tüm odalara sıra sıra girip nerde dağınıklık varsa o yerleri toplamayla başlayın. Dağınıklığınızı topladıktan sonra evinizi düzgünce süpürebilir ve eşyalarınızın arkasındaki tozları da rahatlıkla alabilirsiniz.

Cuma günü ev temizliği nasıl yapılır

4. Toz ve süpürme işlemini yapın

Birçok kişi hemen toz almaya başlar fakat bu yanlış bir yöntemdir. Sizler ilk olarak elinize temiz bir bez alın ve mobilyalarınızın üstünden başlayıp raflarınızın altlarına kadar her yeri en ince ayrıntısına kadar temizleyin. Zor alanlar varsa bu alanları da bir paspasın ucuna mikrofiberi bağlayıp o şekilde de temizleme yapabilirsiniz.

Cuma günü ev temizliği nasıl yapılır 1

5. Aynaları ve camı silin

Ayna ve camlar bir ev için en önemli etkenlerden birisidir. Bu yüzden sizler camlarınızı silmek için elinize toz yapmayacak bir bez alın ve ilk önce silip daha sonra kuru bezle durulayın. Evinizin her yerini bu şekilde güzelce silebilirsiniz.

Cuma günü ev temizliği nasıl yapılır 2

6. Küvetlere, lavabolara ve tuvaletlere odaklanın

Bütün odaları bitirdiniz ve en son olarak banyo kısmına geçiş yapma zamanı geldi. Bu yerler genel olarak çok kirli olduğundan dolayı çamaşır suyu en etkili yöntem olacaktır bizim için. Küvet ve banyonuzun her tarafını çamaşır suyu ile tertemiz yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir