Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2024 – 2025
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2024 – 2025

0

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

2024 güneş takvimlerine göre yolunda gidiyor olabilir, ancak Çin Yeni Yılı ay takvimine göre hesaplanıyor.

Ay Yeni Yılı veya Bahar Şenliği olarak da bilinen Çin Yeni Yılı tarihi her yıl değişir, ancak yine de her zaman Ocak veya Şubat ayına düşer.

çin takvimi cinsiyet hesaplama

Yeni Yılımızdan daha sonra düşüyor çünkü Birleşik Krallık’ta en yaygın olarak kullanılan ve Güneş’i izlemeye dayanan Gregoryen takviminin aksine ay takvimini takip ediyor.

Çin Yeni Yılı, Birleşik Krallıktakinden daha geç kutlanır, çünkü Çin takvimi ay döngülerine dayanmaktadır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplaması Nedir ?

Çin doğum hesaplamasının tarihi çok eskiye dayandığı için kökeninin doğruluğu hakkında kesin bir bilgi bulunamamaktadır. Grafiğin Çin Qing Hanedanlığı (MS 1644 – 1911) döneminde icat edildiği söyleniyor. O zamanlar kraliyet hadımları tarafından tutuldu ve sadece kraliyet aileleri tarafından kullanıldı. 

Qing Hanedanlığının sonlarında, Sekiz Ulus İttifakı Çin’e girdiğinde, çizelge askeri güçler tarafından İngiltere’ye götürüldü. Orada, Kral onu İngilizceye tercüme ettirdi ve ona değer verdi. 1972’de Çinli bir bilim adamı, büyük bir çabayla onu inceleme ve kopyalama fırsatı buldu ve sonunda bunu halka açıkladı.

Kökeni Qing Hanedanlığından (1644 – 1911 AD) gelen Çin Cinsiyet Tablosu veya Doğum Tablosu, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. İki unsura dayanır: anne adayının gebe kaldığı ay ve bebeğin gebe kaldığı Çin ay yaşı.

çin takvimi cinsiyet hesaplama 2022

Çin Cinsiyet Tablosu, daha çok doğmamış bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılmasının yanı sıra, bebek cinsiyeti seçiminde bir araç olarak da büyük ölçüde kullanılmaktadır. Doğum tarihinizi, tercih ettiğiniz bebek cinsiyetini ve hamile kalacağınız yılı seçmek için Çin cinsiyet çizelgesi, Çin ay takvimi, beş element , yin ve yang, sekiz diyagram vb. dahil olmak üzere faktörlere dayanmaktadır. 

Çin Takvimi Cinsiyet Doğru mu?

Doğruluğu, çevrimiçi diğer ücretsiz cinsiyet tahmin araçlarından çok daha yüksektir, ancak bundan daha yüksek olamazdı. ultrason taraması. Grafiğin doğruluğunun yaklaşık %70 olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, Çin doğum haritasının bilimsel bir temeli yoktur. Bu nedenle, dikkatli kullanmanız ve tahmin sonucunu bir tuz tanesi kadar dikkate almanız daha iyi olur. Doğruluğunu görmek için, akrabalarınız veya halihazırda çocuğu olan arkadaşlarınız için doğru olup olmadığını test edebilirsiniz. 

Çin Bebek Cinsiyet Seçim Takviminin doğruluğunu gösteren hiçbir bilimsel temel yoktur. Bununla birlikte, insanların çoğunun kendileri için doğru bulduğunu kanıtladı. Erkek veya kız bebek sahibi olmak için en iyi zaman dilimlerini bilmenin yanı sıra, her ay ne zaman yumurtladığınızı da bilmelisiniz. Yumurtlama döneminde hamile kalmak, hamile kalma şansınızı artıracaktır.

Çin Takvimi Cinsiyet Planlaması

Herkesin bildiği gibi, Çin Cinsiyet Tablosu hamile olanlar tarafından erkek veya kız bebek doğurup doğurmayacaklarını tahmin etmek için büyük ölçüde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, eski zamanlardan beri bebek cinsiyeti seçimi için de büyük ölçüde kullanılmaktadır. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, daha basit, güvenli, doğal ve ücretsizdir

Gregoryen takviminde ‘Doğum Tarihiniz’, ‘Hamile Olmayı Planladığınız Yıl’ ve ‘Tercih Edilen Bebek Cinsiyetini seçin, ardından “En İyi Tarihleri ​​Al” düğmesine basın. Şunları alacaksınız: Çin ay yaşınız; Çin ay takviminde en iyi hamile kalma aylarınız; ve Gregoryen takviminde en iyi gebe kalma zamanınız.

Çin Cinsiyet Tablosu, Çin ay takviminde 18 ila 45 yaş arasındaki anneler için kullanılır. Aydan 18 yaşından küçükseniz veya 45 yaşından büyükseniz, çizelgeyi kullanarak tercih ettiğiniz bebek cinsiyeti için en iyi gebe kalma süresini elde edemezsiniz. 

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir