Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir ?

0

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir ?

Cilt bakımının oldukça geniş ve karmaşık bir bilgi alanının olduğunu fark etmişsinizdir .Kimileri hayatlarına cilt bakım rutinleri oluşturarak devam ederken kimileri de düzenli bir rutin oluşturmadan devam ediyor . Cilt bakımı, bazıları için gereksiz , önemsiz, boşa harcanan para zaman gibi görünse de bazıları İçin de bir yaşam tarzı haline gelebiliyor . Peki cilt bakımı yapmanın faydaları var mıdır , varsa nelerdir onlara bakalım .

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir

Günlük bir cilt bakımı rutini oluşturmak güvenilir ve güzel sonuçlar verir . Düzenli , sabırla , azimle yapılan her iş sonunda güzel sonuçlar getirir hayatımıza . Cilt bakımında da süreklilik , belirli zaman ayırma önemlidir . Ama burda her cildin ve her ürünün kişiden kişiye etki etmesi göz önünde bulundurulmalıdır . Bir başkasına iyi gelen ürün sizin cildinize iyi gelmeyebilir ya da tam tersi sizin cildinizde çok güzel sonuçlar veren ürünler bir başkasında hiç işe yaramayabilir. Bunu da öğrenmenin tek yolu denemek ,deneyimlenmek. Cilt tipinizi doğru belirlemek de ürün seçerken oldukça kolaylık sağlar .

Günlük cilt bakım rutinini takip etmek yaşlanmayı yavaşlatabilir. Düzenli yapılan günlük , haftalık , aylık rutinlerle cildinizin yaşlanmasını geciktirebilirsiniz. Antiaging adına rutininize c vitamini , retinoller, AHA , BHA tonikleri serumları ekleyebilirsiniz. Doğru ürünlerle doğru kombinasyonlarla çok güzel sonuçlar alacağınızdan eminiz.

Günlük bir cilt bakım rutininizi takip etmek ruh sağlığınızı da iyileştirebilir .Cilt bakımı yaptıkça kendinize olan özgüveniniz de gelir . Bir işle meşgul olmak ,insanın kendini gerçekleştirmesi , kendisine iyi gelen şeyleri yapması vb . ruh sağlığını oldukça olumlu etkiler . Görünüşünüz daha da iyileşecek ve her sabah aynada bir gülümsemeyle kendinle bulacaksınız.

Cilt Bakımının Faydaları

Bazı cilt tiplerinin günlük cilt bakım rutinlerine ihtiyaçları vardır. Kuru ciltlerin nemlenmeye, yağlı ciltlerin ise fazla sebumun alınmasına ihtiyaçları vardır. Cilt yeterli nemlendirilmezse ileride kırışıklıklarla karşı karşıya kalınabiliyor ne yazık ki . Ya da yağlı ciltler için gözenek, siyah nokta , sivilce problemleri oldukça yaygın olabiliyor. Güneş lekeleri, sivilce lekeleri izleri de çokça karşılaşılan problemlerden . Bu gibi problemlerden muzdaripseniz doğru ve düzenli bir cilt bakım rutini izlemeniz gerekir . Sadece cilt tipinizin ne olduğunu öğrenin, uygun bir cilt bakımı rutini oluşturun ve başlayın.

Güzel bir cilt genellikle ömür boyu süren bir süreçtir, bu sebeple ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir. Sevgiler .

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir