1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider


0

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider ?

Çiğ köfte gençler tarafından en çok sevilen ve geleneksel lezzetlerimiz arasında yer alan bir yiyecektir. Tadı da çok güzel olduğundan dolayı herkes tarafından atıştırmalık yiyecek olarak tercih edilmektedir. Özellikle yanına bir de güzel yemeklerden birisini seçerseniz o zaman ortaya harika lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz. Çiğ köfte hiçbir zaman tek başına olmaz yanına mutlaka alternatif olarak yemek yapılması gerekiyor. Bizde yapabileceğiniz en kolay yemekleri sizlerle paylaştık.

Çiğ Köftenin Yanına Ne Gider

ÇORBA

Her yemeğin başında yapılan yemeklerden birisi de çorbalardır. Yapmış olduğunuz çiğ köftenin yanına mercimek çorbası , kremalı şehriye çorbası veya yayla çorbasından birisini seçip yapabilirsiniz. Hem yapacağınız çorba içinizi ısıtacak hem de çiğ köfteyle birlikte lezzeti yakalayabileceksiniz.

AYRAN

Çiğ köfte tercih edileceği zaman akla gelen ilk içecek Ayran olmaktadır. Çünkü Ayran en çok çiğ köfteye yakışıyor. Sizler de bol köpüklü ve aynı zaman da buz gibi Ayranı seçerek çiğ köftenizle beraber tüketebilirsiniz.

Çiğ Köftenin Yanına Ne yapsam

SALATA

Çiğ köfte hiçbir zaman sade olarak gitmez yanına mutlaka olarak salata yapılması gerekiyor. Salata olarak ise marul , roka , maydanoz ve dereotu gibi sebzeleri bir araya getirip , limon ve zeytinyağı ilavesi ile çiğ köftenin yanına tercih edebilirsiniz.

BÖREK

Çiğ köftenizin yanına farklı yemek olarak hamur işlerinden birisini yapmak istiyorsanız o zaman tercihiniz börek olabilir. Börek doyurucu olduğundan dolayı ister peynirli isterseniz de patatesli yaparak çiğ köftenizin yanına yapabilirsiniz.

TATLI

Yemeklerden sonra tercih edilecek yiyeceklerden birisi de tatlı olmaktadır. Biliyorsunuz ki akşam yemeği yendiği zaman ikram olarak tatlı verilir. Bu yüzden çiğ köftenizden sonra üzeri bol cevizli olan kabak tatlısını veya sütlü tatlılardan birisini tercih edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir