Çiçeklere Ne Zaman Su Verilmeli ? Saksı Çiçekleri Kaç Günde Bir Sulanmalı
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çiçeklere Ne Zaman Su Verilmeli ? Saksı Çiçekleri Kaç Günde Bir Sulanmalı

0

Çiçeklerinizin eğer canlı kalmasını ve aynı zaman da uzun süreli olmasını istiyorsanız o zaman kesinlikle doğru sulama yapmanız gerekmektedir. Birçok kişi evin de bitki yetiştirmesi yapmaktadır fakat bunu yaparken de çiçek bakımı hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Çiçeklere ne zaman su verilmeli

Çiçekler hem evlerde hem de bahçeler de bakılmaktadır ve bakarken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Çiçek bakımında ilk dikkat etmeniz gereken nokta toprağın kalitesi ile suyun kalitesi olmaktadır. Birçok kişi bitki bakımında yapmış olduğu hata fazla su vermektir.

çiçekler ne zaman sulanır

Aynı zaman da toprak konusunda ise mineral toprakları tercih etmek yerine torf toprakları tercih etmeye özen gösterin. Çiçek yetiştirmesi yapacağınız zaman hem yeterli miktarda hem de zamanında su verilmesi gerekmektedir. Yoksa hatalı sulama yaparsanız solma başlar ve daha sonra büyüme yavaşlar.

ÇİÇEKLER NASIL SULANMALI? 

  • Çiçek sulaması yapacağınız zaman ihtiyacı kadar vermelisiniz.
  • Ne zaman su vereceğinizi bilmiyorsanız o zaman bunun için bazı aletler bulunmaktadır ( Tansiyometre ) bunu kullanabilirsiniz.
  • Bitkiyi saksıda yetiştireceğimizden dolayı hem saksı hem de saksının iyi bir drenaj bölümü olması gerekmektedir.
  • Saksıya ekeceğiniz çiçeğin ise mutlaka kök kısmını çok iyi sulamanız ve yaklaşık olarak 300 ML. su vermeniz gerekiyor.
saksı çiçekleri ne zaman sulanmalı
  • Vermiş olduğunuz suyun miktarı saksıdaki çiçeğin rengine , bulunmuş olduğu ortama ve çevre şartlarına göre değişkenlik gösterir.
  • Çiçek yetiştirmede en önemli konu hava şartlarıdır.
  • Genel olarak ev ortamında bulundurulan çiçekler yaz mevsimi geldiği zaman havalar çok sıcak olduğundan suya daha fazla ihtiyaç duyarlar.
  • Kış mevsimin de ise hava soğuk olduğundan dolayı suya daha az ihtiyaç duyarlar.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir