Çeyiz Hesabı Nedir, Nasıl Açılır ? 2024 Çeyiz Desteği Ne Kadar ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Çeyiz Hesabı Nedir, Nasıl Açılır ? 2024 Çeyiz Desteği Ne Kadar ?

0

Günümüzde en çok merak edilen ve özellikle evlenecek olan çiftlerin merak konusu olan çeyiz hesabı nedir veya nasıl açılır ? devlet tarafından çeyiz desteği 2024 yılında ne kadar olacak ? bunlara göz atacağız. Şimdi şunu belirtmek isteriz ki evlenecek olan çiftlere sunulan bir paradır devlet tarafından.

Çeyiz hesabı nedir

Çünkü günümüzde şartları gereği biliyorsunuz ki her şey zamlı ve pahalı evlenmek adeta zor bir hal aldı. Bu yüzden devlet maddi durumu çok iyi olmayan çiftlere bu konuda yardım ediyor.

Fakat devlet tarafından bu ödeneği alabilmek için ilk olarak belirli şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bizde bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Çeyiz parası almanız için arkadaşlar 27 yaşından önce evlenmeniz gerekmektedir.

KİMLER ÇEYİZ HESABI AÇABİLİR?

Devletten ilk olarak çeyiz parası desteği almanız için mutlaka bir bankada en az 3 yıl olacak şekilde çeyiz hesabı kullanmanız gerekmektedir. Aynı zaman da 24 yaşından önce evlenen gençlere de devlet o genç ne kadar para biriktirmişse ek olarak destek verip hibe para yardımı yapmaktadır.

kimler çeyiz hesabı açabilir

DESTEK 32 BİN LİRAYA ÇIKABİLİYOR

Devlet tarafından evlenecek olan gençlere destek olarak para birimi 32 Bin TL’ye çıkacağı söylenmektedir. Aynı zaman da evlenmeyi düşünen gençlerimiz de kullanmış oldukları banka hesaplarından mevduat hesabı açıp biriktirmiş oldukları paraya faiz getirisi de yapabilirler.

çeyiz yardımı ne kadar 2022

KİMLER ÇEYİZ HESABI AÇTIRABİLİR, ÇEYİZ HESABI ŞARTLARI NELER?

  • 24 yaşını doldurmamış ve daha önce evlilik yapmamış olan insanlar bu çeyiz desteğinden yararlanabilir
  • Evlilik tarihinizden önce 3 yıl boyunca hesaplarınıza düzenli olarak ödemeler yapıyorsanız
  • 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğinizi yapacaksanız ve evlilik tarihinizden itibaren ise 6 ay için de belgelerinizle beraber başvuru yaparsanız bu çeyiz hesabından yararlanabilirsiniz
  • 18 yaşını dolduranlar Çeyiz hesabı açabilir ve 18 yaşından küçükseniz adınıza veliniz ya da vasisi tarafınızca hesap açılabilir

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir