Çamaşır Yıkarken Hangi Tür Çamaşırlarda Yumuşatıcı Kullanılmaz ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çamaşır Yıkarken Hangi Tür Çamaşırlarda Yumuşatıcı Kullanılmaz ?

0

Birçok ev kadını çamaşır yıkayacağı zaman çamaşırın hiçbir şekilde türüne bakmadan yumuşatıcı kullanırlar. Fakat çamaşır yıkadığınız zaman kullanmış olduğunuz yumuşatıcılar insan sağlığına zarar vermektedir ve aynı zaman da çamaşırlarınızın da çabuk kirlenmesine neden olur. O zaman yumuşatıcı kullanılmaması gereken çamaşırlar nelerdir ?

Çamaşır Yıkarken Hangi Tür Çamaşırlarda Yumuşatıcı Kullanılmaz

Havluları Yıkarken Yumuşatıcı Kullanılır Mı?

Yumuşatıcı genel olarak yıkama sonrasında çamaşırları daha yumuşak hale getirmektedir. Fakat havluları yıkarken yumuşatıcının kullanılması pek tercih edilmez. Çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanıldığı zaman evet makineden çıkınca yumuşak olur fakat bu durum uzun sürmez bunu da belirtelim. Yumuşatıcı kullanılırsa havlularda daha kolay nem çeker ve daha çabuk yağlı olur. Bu yüzden yumuşatıcı kullanmak yerine yarım çay bardağı sirke eklerseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

Mikrofiber Temizlik Bezleri

Mikrofiberleri yıkarken temizlik bezleri kullanırsanız etkisini daha çok kaybeder ve yüzlerinizi çok iyi temizlemez. Bu yüzden mikrofiberlerinizi yumuşatıcı ile yıkamayınız.

Naylon ve Elastik Özellikteki Giysiler

Hem naylon hem de elastik özellikte yer alan kıyafetler yumuşatıcı ile uyuşmaz. Yani su geçirmez olan giysiler , spor kıyafetleri ve aynı zaman da yangına dayanıklı olan giysileri kesinlikle yumuşatıcı ile yıkamayınız.

Bebek Giysilerini Yıkarken Yumuşatıcı Kullanılır Mı?

Bebeklerin biliyorsunuz ki cildi biz büyüklere göre çok hassastır. Bebeğinize ait olan çamaşırları yıkacağınız zaman yumuşatıcı kullanmayınız. Eğer kullanırsanız bebeğinizin cildin de alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Yumuşatıcı yerine az miktar olacak şekilde sirke kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir