Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

0

Her zaman sıklıkla gündeme gelen çamaşır suyu lekesi nasıl çıkarılır? Ağır bir lekeniz varsa, temizlemenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Çamaşır suyu temizlik için harika bir araçtır. Ancak yerleşme şansı olmadan önce giysilerden ve kumaştan durulanmalıdır. Aksi takdirde, giysileriniz zamanla renk değiştirir ve bozulur. Peki; çamasir suyu lekesi çıkar mı? Elbette ki çamaşırlarınızdan ve kumaşlarınızdan çamaşır suyu lekelerini çıkarmanın birkaç yolu vardır.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkarılır

Çamaşır suyu, kumaşları beyazlatmak ve parlatmak için kullanılan bir kimyasaldır. Çamaşır suyu giysilerdeki lekeleri çıkarabilir. Ancak kumaşta çamaşır suyu lekesi de bırakabilir. Çamaşır suyu lekesi, siz farklı bir programla tekrar yıkayana kadar kumaşı ağartmaya devam edecektir. Peki, Domestos lekesi nasıl çıkar? Bu tür lekelerin çıkarılmasında metil alkol kritik bir etkiye sahiptir.

Bir pamuk yardımıyla metin alkolü çamaşır suyu lekesinin bulunduğu bölgeye uygulamasınız. Sonrasında bu halde bir gece beklemelisiniz. Ertesi sabah; çamaşır suyu lekesinin çıktığını göreceksiniz. Bütün bu bilgiler ışığında klorak lekesi nasıl çıkar? İşte detaylar!

Çamaşır suyu, onlarca yıldır etkili bir leke çıkarıcı olarak kullanılan renksiz, kokusuz bir sıvıdır. Çamaşır suyu, çamaşır deterjanı ve dezenfektanlar da dahil olmak üzere birçok ev temizlik ürününde kullanılmaktadır. Çamaşır suyu, organik maddedeki molekülleri oksitleyerek çalışır.

Ayrıca giysilerinizde bulunabilecek bakteri, virüs ve diğer patojenleri de öldürür. Peki; giysiden çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar? Lekeli giysinizin altına emici bir havlu koyun ve ağartıcıyı mümkün olduğu kadar uygulayın.

Ardından lekenin üzerine başka bir emici havlu koyun ve nemin tamamı havlu tarafından emilene kadar iki elinizle sıkıca bastırın. Lekeli alanın altından veya çevresinden daha fazla nem çıkana kadar gerektiği kadar tekrarlayın.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir