Çakmakla Soda ve Gazoz Kapağı Nasıl Açılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Çakmakla Soda ve Gazoz Kapağı Nasıl Açılır ?

0

Bir partiye veya pikniğe gittiğiniz zaman eğer yanınız da şişe açacağı yoksa o zaman bir anda her şey mahvolabilir. Ama merak etmeyin eğer yanınız da çakmak varsa şişe kapaklarını çok kolay bir şekilde açabilirsiniz tabi. Çakmak kullanarak çok basit bir şekilde kaldıraç tekniği uygulayarak şişe kapağını açabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz bu yöntemler sayesinde tırtıklı metal gazoz ve soda vb. gibi kapakları kolayca açacaksınız.

Çakmakla Soda ve Gazoz Kapağı Nasıl Açılır

Eğer arkadaşlar sağ elinizi kullanıyorsanız o zaman yapmanız gereken sol eliniz ile şişenin üst kısmını iyicene kavrayın ve kapağı her zaman çok yakın yerden tutun. Bu şekilde yaparsanız kaldıraç destek kuvvetini de arttırmış olursunuz.

İşaret parmağınızı ikinci boğumun üzerinden kapağın ise tırtıklı olan kısmı arasına çakmağın alt ucunu yerleştirelim. Fakat bu işlemi yapmak için çakmağın köşeli düz hatlara sahip olması son derece önemlidir. Şimdi pratik kazandıktan sonra parmağınızdan veya işaret parmağınızdan destek alıp kapağı çok kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Hem soda hem de maden suları diğer gazoz ve kola şişelerinin kapaklarına göre biraz zor açılmaktadır. İlk defa yapacaksanız pratik olması açısından gazoz kapaklarını denemelisiniz. Daha sonralar da deneyim kazandıktan sonra diğer şişelerin kapaklarını da kolayca açabileceksiniz.

  • Birçok insan azı dişlerini kullanıp kapağı o şekilde açmaya çalışıyor. Fakat bu gerçekten çok tehlikeli bir seçenektir. İlerleyen zamanlar da dişlerinizi kaybedebilir , hatta leblebi bile yemeğe hasret kalabilirsiniz.
  • Mermerlerin kenarlarına keskin olan yerlerine şişe kapağını koyup açanlar var. Aslında bu da yapılmaması gereken durumlardan birisidir. Bu şekilde yaparak mermere zarar verebilirsiniz.
  • Şişe kapağı açarken bıçak kullanmamaya özen gösterin. Çünkü kapağı açacağım derken bir anda elinizi kesme ihtimaliniz yüksektir.
  • Eviniz de şişe kapağı açacağı yoksa o zaman en kolay yöntemlerden birisi yemek kaşığı oluyor. Aynı yukarı da anlatmış olduğumuz gibi yaparak yemek kaşığı yardımı ile kapakları açabilirsiniz.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir