Bulaşık Makinesi Temizliği Konusunda Öneriler ve Püf Noktalar
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Bulaşık Makinesi Temizliği Konusunda Öneriler ve Püf Noktalar

0

Bulaşık makinanız ne kadar temiz ve güzel kokulu olursa yıkamış olduğumuz bulaşıklarınız da o derece temiz ve kokulu olur. Bu yüzden kesinlikle düzenli bir şekilde bulaşık makinası temizliği yapılmalıdır. Yeni yıkamış olduğunuz bulaşıklar eğer kötü kokuyor veya tam temizlenmiyorsa o zaman artık bulaşık makinasının temizliği gelmiştir demektir. Peki , bulaşık makinası temizliği nasıl yapılır ? Şimdi evde doğal yöntemlerle bunu yapacağız.

Bulaşık Makinesi Temizliği Konusunda Öneriler

Karbonat ve Arap Sabunu Karışımı

Bulaşık makinası temizliği yapacağımız zaman karbonat ile arap sabununu kullanacağız. Bunu yapmak için ise kesinlikle bulaşık makinasının fişini çekin. Daha sonra makine içerisinde yer alan üst ve alt rafları çıkarıp paslanmış olan yerleri belirleyin. Elimizde olan karbonat ile arap sabununu uygun olacak bir kabın içerisine ekleyin ve elde etmiş olduğunuz bu karışım ile hem pas tutan hem de kirlenen yerleri temizleyin.

En Çok Kir Tutan Yerler Taban ve Filtre Bölümü

Genel olarak bulaşık makinelerinin en çok kirlenen ve yağ biriken yeri alt bölüm ile filtre kısmı olmaktadır. Bunu yapmak için ise ilk olarak filtreyi çıkartalım ve daha sonra hem Arap sabunu hem de Sirkeli su ile temizleme işlemini yapalım. Lastik olan kısımları da temizlemek istiyorsanız karbonatlı diş fırçası kullanırsanız daha iyi olur.

Son Adım Olarak Elma Sirkesi ve Karbonat

En son adıma geldik hanımlar. Öncesinde rafları yerlerine yerleştirelim ve bulaşık makinesi şimdi boş halde olduğundan uygun bir kabın içerisine elmalı sirkeyi ekleyelim ve bunu makine içerisine koyup daha sonra deterjan olan göz kısmına da karbonat ekleyip uzun programda bu şekilde çalıştırın. Bu işlemden sonra sizler de göreceksiniz ki bulaşıklarınız pırıl pırıl ve tertemiz olacaktır.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir