Brokoli Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Brokoli Nasıl Temizlenir ?

0

Brokoli Nasıl Temizlenir ? Kısaca Hakkında Bilgiler

Brokoli nasıl temizleniyor? Bu sorunun cevabını bilmek brokoli kullanımı açısından önemlidir. Brokolinin içindeki selenyum nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanan bir sebzedir. Selenyum, kanser hücrelerine karşı çok güçlü bir savunma sağlamaktadır.

brokoli saklama yöntemleri

Araştırmalar, daha fazla brokoli yiyen kişilerin kansere yakalanma riskinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Brokoli çok popüler oldu, brokoli nasıl yenilmeli ve temizlenmeli? Sorusunu sormamızı sağladı. Brokolinizi düzgün bir şekilde temizlemek için aşağıdaki ipuçlarını takip etmeniz yeterli. Brokoli temizleme yöntemlerini işleyeceğiz. Böcekli brokoli nasıl temizlenir? Öğreneceğiz.

Brokoli Nasıl Temizlenir

Brokoli temizleme yöntemleri

Brokoli nasıl temizlenir? Ev hanımları veya aşçıların sıklıkla sorduğu bir sorudur. Gelin birlikte yöntemlerini inceleyelim.

  • Yaprakları Temizleyin;

Brokoli yaprakları yenilebilir değildir. Brokoli ile ilk karşılaşanlar için, önce kalan brokoli yapraklarını temizleyin. Yaprakları temizlerken kırık brokoli filizleri varsa bıçak yardımıyla kesin. Özellikle mevsim dışı alınan brokolilerde bu çok sık yapılır.

  • Brokoli Tomurcuklarını Bölün

Brokoli bütün olarak satılır. Ancak yakından bakıldığında ayrı küçük tomurcuklardan oluşur. İlk olarak, uygun bir temizleme işlemi için brokoli parçalarını ayırın. Brokoli filizi faydalı bir sebzedir. Sapları genellikle yenmez. Bu nedenle sap kısımlarını bıçak yardımı ile iyice kesin. Burada genç sapları kesmek gerekli değildir.

  • Sirkeli Suda Bekletin

Sirke temizleyici özelliğinden dolayı ev hanımlarının sıklıkla kullandığı bir maddedir. Doğranmış brokoli parçalarını su ve sirke içinde bir süre bekletin. Bu işlem mikroorganizmaları öldürecek ve brokoliden gelen kumun akmasına izin verecektir. Sirke sevmeyenler brokoli parçalarını normal suda bekleterek de yapabilirler.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir