Botox Süresi Nasıl Uzatılır ?
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Botox Süresi Nasıl Uzatılır ?

0

Kadınların en çok merak etmiş olduğu sorulardan birisi olan Botox Süresi Nasıl Uzatılır ? bu konu hakkında netten detaylı bir şekilde araştırmalar yaptık ve bulmuş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi hanımlar maddeler halinde botox’un süresi nasıl uzatılıyor hep beraber inceleyelim.

Botox Süresi Nasıl Uzatılır

1-Botox’u Düzenli Olarak Yaptırın

Botox’un eğer düzenli bir şekilde yani 4 ila 6 ay gibi bir zamanda yaptırırsanız o zaman mimik kaslarınız da zamanla zayıflama olacağından ileriki dönemde daha uzun aralıklarla botox yaptırmanız daha iyi olacaktır. Bu yüzden ilk zamanlarda mutlaka hem sık hem de düzenli botox yaptırmak demek botox’un etkisini uzatmak demektir.

2-Güneşe Maruz Kalmayın

Botox her zaman güneşe maruz kalırsa etkisini de o derece azaltır. Hatta bu konu hakkında araştırmalar yapılmıştır ve sıcak botox’un etkisini azaltan faktör olduğu açıklanmıştır. Bu yüzden güneşe maruz kalmamaya özen gösterin.

3-Botox Sonrası Yüzünüzü Ovuşturmayın

Birçok insan botox yaptırdığı zaman yüzünü ovuşturur. Aslında yapmış olduğunuz bu işlem size zarar vermektedir. Şöyle botox yapılan bölgeyi ovalamak o bölgeye yapılan ilacın enjekte edilen mimik kasından başka bölgelere gitmesini sağlıyorsunuz. Bu yüzden ne olursa olsun yüzünüzü ovalamaktan kaçının.

Botox Nedir

4-Mimiklerinizi Ufak Ufak Hareket Ettirin

Botox yaptırdıktan sonra birkaç gün için de mimiklerinizi hareket ettirmeye başalrsanız o zaman o bölgede yer alan ilacın dağılmasına sebep olur. Bu şekilde yaparak etkisinin uzamasına sebep olursunuz.

Sarımsağın Saçlara Faydası Var Mı ? Adlı Yazımızı Buradan Okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yorum Yap