Boşanmada Nafaka Maaşın Ne Kadarıdır ? (Nafaka Hesaplama) 2022
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Boşanmada Nafaka Maaşın Ne Kadarıdır ? (Nafaka Hesaplama) 2022

0

Boşanmada Nafaka Maaşın Ne Kadarıdır ?

Eskiye nazaran günümüzde boşanma olayları artmıştır. Boşanmalarda nafaka verilmektedir. Birçoğumuz boşanma nafaka maaşın ne kadarıdır merak ederiz. Sosyal yaşam ve şartlar göz önünde bulundurularak nafakaya karar verilir. Boşanma davalarında nafaka maaşın yüzde 25’i kadardır. Boran maaşın e0 si ne kadar hâkim tarafından karar verilmektedir. Bu yüzdelik dilimler göz önüne alındığında ortalama bir nafaka ücreti 725 TL dir.

Boşanmada Nafaka Maaşın Ne Kadarıdır

Örneğin 3000 TL maaş alan bir kişinin nafaka ücreti 750 TL civarındadır. Boşanmada nafaka maaşın ne kadarıdır sorusundan önce ne kadar evli kalmalısınız onu öğrenmelisiniz. Adalet bakanlığı nafakaya ilişkin düzenlemesinde nafakanın alt sinir 2 üst sınır 6 yıl olarak belirlemiştir. Eğer boşanma durumunda kadının zorluk çekmeyecek kadar aylık geliri var ve emekli maaşı bulunuyorsa bu durumlarda nafaka verilmemektedir.

Nafaka hesaplama 2022

Nafaka ödeyen milyonlarca kişi vardır. Kişiler süresiz nafaka için mağdur durumdadırlar. Bu mağduriyet için gözler adalet bakanlığına çevrilmiş durumdadır Nafaka hesaplama 2022 yılında belki de bu mağduriyeti giderecektir. Yıllarca eski eşine nafaka ödemek zorunda kalmış ve artık bunun son bulmasını istemektedirler. Nafaka üç türlüdür. Tedbir nafakası, iştirak nafakası ve yoksulluk nafakasıdır. Nafaka artış oranları her yıl açıklanmaktadır. Nafakada ki bu artış boşanmalarla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Bu şekilde ömür boyu nafaka ödemek istemiyorsanız sağlıklı bir evlilik yapmalısınız

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir