Borcam Buzluğa Konur Mu?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Borcam Buzluğa Konur Mu?

0

Borcam Buzluğa Konur Mu ?

Karşımıza çıkan bir diğer sorulardan birisi de borcam buzluğa konur mu ? sorusu oluyor ve bizler de bu konu hakkında detaylı araştırmalar yaparak edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Borcam biliyorsunuz ki fırınlama özelliği vardır ve bu yüzden mutfak eşyası olarak en kullanışlı eşyalardan birisidir. Aynı zaman da cama sahip olmasından dolayı hem kolay kolay kırılmalar olmaz hem de çok zor zarar görür. Uzun yılar boyunca birçok alanda borcamlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Borcam , 300 derece ile -30 derece aralarında kullanabilindiği söylenmektedir.

Borcam Buzluğa Konur Mu

İsteyenler borcamı fırınlama olarak isteyenler de yemekleri saklamak için bir kap olarak da tercih edebilir. Peki borcam buzluğa konur mu ? -30 dereceye kadar dayandığından dolayı buzlukta da kullanım için müsaittir.

Borcam Kullanımında Dikkat Edilecekler Nelerdir ?

Mutfak eşyalarında kadınlarınız asla vazgeçemediği parçalar arasında Borcam yer alıyor. Her bir evde mutlaka en az bir tane borcam bulunur. Borcamın içerisinde yer alan bazı maddelerden dolayı hem çok sıcağa hem de çok soğuya dayanabiliyor. Aynı zaman da kalın olmasından dolayı da borcamın kapalı olan modellerini tercih ederek buzdolabınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

borcamın özellikleri

Şimdi borcamı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor birde onlara bakalım ;

  • Borcam yukarıda da dediğimiz gibi ısıya çok dayanıklıdır fakat sırf böyle olduğu için direk olarak ısıya maruz bırakılması doğru değildir. Özellikle direk olarak ocakta pişirme yaparsanız o zaman borcamın bazı yerlerinde yanıklar ve kararmalar oluşmaya başlar. Borcamı her zaman fırınlama olarak kullanın.
  • Borcamı kullanacağınız zaman en dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de temizliktir. Temizliğini yapacağınız zaman bulaşık makinesine atmanız uygun değildir. Bunu yerine uzun ömürlü olmasını istiyorsanız o zaman elde yıkama yöntemi en idealidir.
  • Dışarıdan alacağınız darbelere de borcamınızı korumanız gerekiyor. Çok dayanıklıdır fakat camdan yapıldığından dolayı çok sert gelecek darbelerde veya düşmeler de hemen kırılabilir. Bunun için iyi yerler de saklayın ve dikkatli bir biçimde kullanın.

Borcamın Özellikleri Nelerdir ?

  • Temizliği çok basit olduğundan dolayı içerisinde kalıntı kalmaması için bir süre boyunca sıcak su içerisin de bekletin ve daha sonra kirler yumuşadıktan sonra kirleri de kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Özellikle fırınlama işlemi yaptıktan sonra bu temizlik yöntemini kullanabilirsiniz.
  • Borcam ocak üzerinde pişirilmek için uygun değildir.
  • Hem buzlukta hem de derin dondurucu gibi alanlar da saklama yapabilirsiniz.
  • Temizliğini yapacağını zaman bulaşık makinesi yerine elde yıkama yöntemini tercih ediniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir