Böbreklere Zarar Veren Yanlış Alışkanlıklar Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Böbreklere Zarar Veren Yanlış Alışkanlıklar Nelerdir ?

0

Böbreklere Neler Zarar Verir ?

Çok fazla proteine ​​​​sahip olmaktan düzenli olarak işlenmiş gıda alımına düşkünlüğe kadar, böbrekler üzerinde baskı yaratan ve kronik böbrek hastalığına yol açan bir dizi zararlı davranış vardır. İşte böbreklere neler zarar verir, birkaç alışkanlığa bakıyoruz:

Böbreklere Zarar Veren Yanlış Alışkanlıklar Nelerdir

Çok fazla protein yemek

Hayvansal protein, kanda yüksek miktarda asit üretir  ve bu da asidoza neden olabilir. Böbreklerin yeterli asidi atamadığı ve organlar üzerinde zararlı etkilere yol açan bir durumdur.

Çok fazla tuz tüketmek Tuz

Oranı yüksek diyetler çok fazla sodyum içerir, bu da kan basıncını yükseltebilir ve zamanla böbrek fonksiyonunu etkileyebilir. Çok fazla tuzun vücut üzerinde doğrudan doku etkisi olduğunu buldu. Çok fazla tuz da böbrek taşlarına neden olabilir.

Ağrı kesicileri aşırı kullanmak

Bu sürekli baş ağrısı sizi düzenli olarak böbreklere zarar veren ilaçlar yani ağrı kesiciler için ecza dolabına çekebilir, ancak aşırı kullanımı böbrekler için tehlikeli olabilir. Evet, ağrılarınızı ve ağrılarınızı hafifletirler, ancak böbrek kanserine de neden olabilirler. 

Böbreklere Neler Zarar Verir

Çok fazla işlenmiş yiyecek yemek, tüm gece yarısı isteklerinizin cevabı olabilir, ancak bu çıtır çıtır iyilik parçaları aslında böbrekleriniz için oldukça zararlı olabilir. İşlenmiş gıdalar bir sodyum ve fosfor deposudur ve böbreklere zarar veren yiyecekler böbrek hastalığına yol açabilir. Böbrek fonksiyonu, organın 7 gün 24 saat iş yükünü koordine etmeye yardımcı olan uyku uyanıklık döngüsü tarafından düzenlenir. 

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir