Kadınların Yeri

Bir İnsan Nasıl Affedilir ?

Bir İnsan Nasıl Affedilir ?

Bir insanı eğer affetmek istiyorsanız o zaman ilk olarak şunu bilmeniz gerek ki ortada herhangi bir şekilde yanlışa takılmamanız çok önemli etkendir. Çünkü sadece size yapılan yanlışa kitlenirseniz o zaman karşınızda ki insanı siz ne yaparsanız yapın zaten affedemezsiniz.

Bir İnsan Nasıl Affedilir

Ortada bir yanlış aramak yerine neden böyle bir yanlışın olduğuna ve size yanlış yapan kişi şuanda ne durumda , bilerek mi veya bilmeyerek mi size yanlış yaptı ya da hatasından ders alıp almadığına bunların hepsine detaylı bir şekilde bakmanız gerekmektedir.

Tüm yukarıda vermiş olduğumuz etkenleri detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra karşınızda ki kişiyi ona göre affedebilirsiniz. Olaylara ise her zaman kalbinizi kıran insanın bakış açısından bakmanız da sağlıklı bir davranıştır.

Temel sorumuz evet bir insan nasıl affedilir ? Fakat asıl kendimize sormamız gereken soru karşımızda ki insan affedilmeyi hak ediyor mu ? Eğer bu soruyu kendinize sorduğunuz zaman verdiğiniz cevap evet ise o zaman bir insanı affetmek kolay olacaktır.

Affetmek istediğiniz kişi eğer yapmış olduğu hatasını anlamış , kavramış ve bir daha yapmayacağından eminseniz o zaman o kişiyi affetmeniz daha doğru olur. İlk olarak affetmeyi düşündüğünüz kişi ile yüz yüze geliş açık bir şekilde konuşmanız gerekmektedir.

Çünkü onunla görüşme yapmazsanız sadece kendi fikirlerinizden yola çıkarsınız ve affetmeyebilirsiniz. Ama onunla konuşup onunda fikirlerini dinlerseniz o zaman doğru cevap verebilirsiniz. Her zaman karşı taraf ile empati yapmaya çalışın yani kendinizi onun yerine koyup ona göre hareket edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ