Kadınların Yeri

Bir İnsan Kendini Nasıl İyi Hisseder ?

Bir İnsan Kendini Nasıl İyi Hisseder ?

Bir insan eğer kendisini hem huzurlu hem de iyi hissedebilmesi için ilk olarak vicdanının rahat olması , sağlık durumunda herhangi bir problem olmaması , psikolojik sorunlar yaşamıyor olması ve aklında oluşan sorulara cevap bulabilmesi olması çok önemli etkenlerden birisidir.

Bir İnsan Kendini Nasıl İyi Hisseder

Yani kısaca bunu özetleyecek olursak kişi ruhsal , psikolojik , akılsak ve aynı zaman da biyolojik olarak iyi durumda ise bir insan kendini iyi hisseder. Eğer saymış olduğumuz bu etkenlerden bir tanesi bile eksik olursa o kişi tam anlamı ile kendisini pek fazla iyi hissetmez bunu da belirtmek isteriz.

Bu gibi durumlar yaşadığımız zaman çevremizde ki insanlar bize ’Nasılsın?’ diye sordukların da bizim verdiğimiz cevap ‘İyiyim’ kelimesi oluyor ki bu aslında sizin iyi olmadığınızı gösteriyor.

Bir kişi ilk olarak kendisinin iyi olması için sağlığının da yerinde olması son derece önemli konulardan birisidir. Çünkü hayatımız da her şey çok güzel ve dört dörtlük olsa bile sağlık sorunumuz varsa her şey bize engel olur ve hayattan asla keyif alamayız bunu asla unutmayın.

Sağlık sorunlarınızı hallettikten sonra iç huzurumuzu ele alalım. Çevremizde kalbini kırdığımız ve bu durumdan ötürü kendimizi suçlu hissettiğimiz durumların olmaması önemlidir. Böyle bir durumunuz varsa hemen düşünmeye başlayın ve bu sorunu kendi içinizde halledin. En önemlisi bilinçaltınızdan bu durumu en iyiye getirin.

Sağlıkla ilgili sorunlarınız olmasa da psikolojik durumunuzun iyi olması önemlidir. Şunu asla unutmayın ortada herhangi bir şey yokken hiçbir insan huzursuz ve mutsuz olmaz. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız mutlaka psikolojik olarak sizi rahatsız eden durumlar vardır. Birçok insan bu gibi sorunları kendisi tek başına çözemez ve bu yüzden psikolog destek almanız size çok faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ